Co je to VeChain?

VeChain je společnost Blockchain-as-a-Service s a mise vybudovat „důvěryhodný a distribuovaný obchodní ekosystém umožňující transparentní tok informací, efektivní spolupráci a vysokorychlostní přenos hodnot.“

Projekt existuje již více než dva roky a již má zákazníky, kteří používají funkční produkt – v dnešní době je v kryptoměnách stále rarita. Několik průmyslových odvětví, včetně luxusního zboží, zemědělství, logistiky, potravin a drog a vlád, již používá technologii VeChain blockchain.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

VeChain dělá hodně. Pomocí této technologie můžete sledovat zboží v dodavatelském řetězci, zajistit autenticitu a kvalitu zboží a udržovat kontrolu kvality potravinářských výrobků.

V tomto přehledu zvolíme přístup na vysoké úrovni, který zahrnuje:

Jak VeChain funguje?

VeChain začínal primárně jako blockchainová společnost poskytující dodavatelský řetězec, ale od té doby se vyvinul v plnohodnotnou společnost Platforma DApp (více o tom později).

Důvěra dodavatelského řetězce

VeChain používá kombinaci blockchainové technologie a jejich vlastní výroby chytrý čip sledovat položky během jejich životního cyklu. Inteligentní čip lze implementovat do různých položek IoT, jako je NFC čipy, RFID trackery nebo QR kódy.

Ačkoli se to nemusí jevit jako nejzajímavější technologie, hraje důležitou roli při zajišťování kvality produktů napříč průmyslovými odvětvími. Podívejme se na odvětví luxusního zboží pouze jako jeden příklad.

Luxusní průmysl je zpracován padělanými předměty – v hodnotě více než 450 miliard dolarů. S výrobkem, jako je kabelka Louis Vuitton, která několikrát mění ruce během výroby a distribuce, musíte věřit, že osoba před vámi předává něco autentického.

tradiční dodavatelský řetězec

Tradiční dodavatelský řetězec


VeChain, stejně jako jiné blockchainové společnosti, odstraňuje potřebu této důvěry. V každém kroku procesu můžete naskenovat inteligentní čip u každé položky a zajistit, že obdržíte to, co by mělo být. Protože blockchain je neměnná účetní kniha, můžete věřit, že dostáváte přesné informace.

I když stále není k dispozici, není bláznivé předpokládat, že tato technologie bude brzy v rukou spotřebitelů. Brzy budete moci zkontrolovat pravost těchto povrchních slunečních brýlí na bleším trhu rychlým skenováním z telefonu.

Logistika dodavatelského řetězce

Kromě ochrany proti padělání vylepšuje VeChain také logistické systémy zjednodušeným sledováním produktů. Logistika je složitá a často zahrnuje několik samostatných systémů, které se v různých podnicích liší. Z tohoto důvodu může být sledování produktů v dodavatelském řetězci obrovskou bolestí. To platí zejména tehdy, když je nutné data zadávat ručně nebo při přepínání mezi procesy.

Pomocí VeChain pouze naskenujete inteligentní čip položky a získáte všechna související data. To firmám poskytuje informace, které jsou vždy aktuální a přesný účet každé položky.

Díky integraci se zařízeními IoT pomáhá i VeChain kontrola kvality. To je užitečné zejména v potravinářském a zemědělském průmyslu, kde by něco jako změna teploty o několik stupňů mohla zničit celou dávku produktu.

VeChain Thor

V únoru 2018 VeChain rebranded na VeChain Thor. Rebrand přesunul společnost mimo dodavatelský řetězec do obecnějších podnikových řešení dapp podobných Ethereum. Nová platforma používá dva různé tokeny: VeChain Tokens (VET) a VeThor Tokens (VTHO).

VeChains dva žetony

VeChain’s Two Tokens

VeChain Tokeny (VET)

Před implementací sítě VeChain byly jedinými tokeny v síti VEN, náhrada ERC20. Jakmile se tým vzdálil od Etherea k vlastnímu blockchainu, vyměnil VEN tokeny za VET na burze 1: 100.

VET je společnostmi používána jako inteligentní platební měna k provozování obchodních aktivit na blockchainu. Firmy, které mají více odborného vzdělávání a přípravy, dostávají vyšší prioritu a více práv na blockchain.

Tokeny VeThor (VTHO)

Jako držitel VET obdržíte VTHO které můžete použít k provádění inteligentních smluv a spouštění aplikací na blockchainu. Tento mechanismus je podobný způsobu, jakým NEO vyrábí PLYN pro své držitele.

Základní míra generování VTHO pro držitele odborného vzdělávání a přípravy je:

0,000432 VTHO za odborné vzdělávání a přípravu za den

Toto číslo je minimum, které sazba bude, a Nadace VeChain zahájí hlasování, aby ji znovu upravila na základě využití sítě.

Důkaz o oprávnění

Tým VeChain nestřílí úplně decentralizovaný systém. Místo toho implementovali konsensus Proof of Authority (PoA), ve kterém 101 známých validátorů vytváří bloky. Síť také spoléhá na další uzly, aby udržovala blockchainový ekosystém. Všechny uzly dostávají VTHO jako odměnu za údržbu sítě. Existují čtyři typy uzlů, které se liší podle data splatnosti a množství odborného vzdělávání a přípravy, které drží:

  1. Pevnostní uzly – 10denní splatnost (minimálně 1 000 000 odborného vzdělávání a přípravy)
  2. Thunder uzly – 20denní splatnost (minimálně 5 000 000 odborného vzdělávání a přípravy)
  3. Mjolnir Masternodes – 30denní doba splatnosti (minimálně 15 000 000 odborného vzdělávání a přípravy)
  4. Thrudheim (úřad) Masternodes – datum zahájení splatnosti 21/12/17 (minimálně 25 000 000 odborného vzdělávání a přípravy)

Tyto tři typy ekonomických uzlů (Strength, Thunder a Mjolnir) dostávají kromě běžné odměny za držení VET odměny od fondu VeChain Foundation VTHO..

101 autoritních uzlů (Thrudheim) dostává stejné odměny jako ekonomické uzly plus 30% všech VTHO spotřebovaných blockchainovými transakcemi. Zbývajících 70% VTHO bude spáleno. Kromě údajů o splatnosti a minimálního požadavku na odborné vzdělávání a přípravu musí uzly autorit projít postupy KYC, zveřejnit svou identitu a předat další požadavky stanovené VeChain Foundation. Tito validátoři jsou prověřeni a vybráni VeChain Foundation a komunitou.

V březnu 2018 projektový tým oznámil přidání X uzel program. Pokud byste do 20. března 2018 drželi určitý počet odborného vzdělávání a přípravy, byli byste klasifikováni jako uzel X. Jako X uzel získáte další odměnu z Reward Pool a exkluzivní předčasný přístup k VeChain ICO. Program byl navržen tak, aby odměňoval ty, kteří si osvojili první.

Nenechte se zastrašit množstvím odborného vzdělávání a přípravy potřebným k tomu, abyste se stali uzlem. Stále budete dostávat denní THOR odměnu bez ohledu na částku, kterou držíte.

Model správy

Distribuce tokenů VET určuje nejen konsenzus, ale řídí také model řízení VeChain. Velkoobjemové držáky VET (>1 000 000 VET) mají přímé slovo v budoucnosti sítě. Tyto zúčastněné strany hlasují v radě řídícího výboru. Tento výbor zase mimo jiné rozhoduje o technologii, provozu a dokonce i public relations.

Tým VeChain a pokrok

VeChain začínal jako dceřiná společnost společnosti BitSe, jedna z největších čínských blockchainových společností. Singapurský tým má více než 150 členů a mezi svými top managementy má nesčetné množství talentů.

Plán VeChain 2018

Plán VeChain 2018

V červnu 2018 dosáhl tým VeChain zásadního milníku při spuštění mainnetu platformy. S uvedením na trh se síť přesunula z blockchainu Ethereum na svůj vlastní blockchain. A tým začal vyměňovat VEN za VET. Dalším krokem pro síť je rozšíření ekosystému o další dappy a strategická podniková partnerství.

Platforma již obsahuje značný počet skoků, včetně DNV GL’s My Story a BitOcean’s OceanEx.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=PtAqj0-OmYc?controls=0]

tým

Sunny Lu vede tým jako CEO. Po většinu Luovy kariéry vedl projekty IT a informačních systémů pro několik luxusních značek. Nejpůsobivěji to byl on Chief Information Officer (CIO) for Louis Vuitton China.

Mezi další členy manažerského týmu patří finanční ředitelka Jie Zhang, která má 17 let zkušeností v oblasti zabezpečení IT, a poradce Bo Shen, zakladatel společnosti Fenbushi Capital.

Partnerství

Tým byl zaneprázdněn vytvářením partnerství vlevo a vpravo, přičemž dvěma nejvýznamnějšími jsou PwC a DNV GL. VeChain je součástí Inkubační program PwC umožnit jim přístup k rozsáhlé celosvětové síti klientů firmy.

DNV GL je a 20 $ společnost která poskytuje služby ropným a plynárenským, energetickým, námořním a obnovitelným společnostem. Strategické partnerství s DNV GL by mělo společnosti VeChain otevřít dveře obrovskému množství potenciálních klientů.

Snad nejdůležitější je, že si čínská vláda vybrala VeChain jako blockchain technologický partner vlády Gui’an. S vládou, která je notoricky přísná vůči předpisům, je to působivý výkon.

Krátký seznam partnerů VeChain

Krátký seznam partnerů VeChain

Soutěž

Na straně dodavatelského řetězce, Waltonchain a Modum využívají blockchainovou technologii podobným způsobem jako VeChain. Logistika je však velký průmysl. Zdá se, že každá ze tří společností se Moreso zaměřuje na různá místa, což pomáhá předcházet přímé konkurenci.

V roce 2017 vzrostl zájem o podnikové platformy DApp s konkurencí, jako je Ethereum, Cardano, EOS a NEO, což vše rostlo v ceně. Přestože VeChain teprve nedávno vydal svou mainnet, jejich velký počet partnerství jim pomohl upevnit je mezi těmito projekty s vyšší tržní kapitalizací.

Obchodování

VeChain začal obchodovat na konci srpna 2017 za zhruba 0,25 USD (~ 0,00005 BTC). Po této době zůstala cena na začátku října 2017 relativně plochá s krátkodobým nárazem.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkce () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = VET & tsyms = USD, EUR, CNY, GBP’;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“)> = 0? „&“: „?“) + „app =“ + appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Od poloviny prosince 2017 se cena rychle vyšplhala a nedávno dosáhla historického maxima vedle zbytku krypto trhu. Kromě toho, že byl na býčím trhu, byl růst cen tažen zprávami o více partnerstvích a také oznámením rebrandu VeChain Thor.

Přechod z VEN na VET a změna nabídky bohužel poměrně znesnadnily cenovou analýzu. Nebylo by ale překvapením vidět nárůst cen, když noví partneři začínají používat podnikovou platformu DApp.

Kde koupit VET

Doporučené místo pro nákup VET je na Binance výměnou za Bitcoin nebo Ethereum. Pokud v současné době žádné z nich nemáte, můžete je zakoupit za USD na GDAX nebo Gemini. Odtud převeďte své bitcoiny a / nebo ethereum do Binance a proveďte obchod.

Můžete také zobrazit úplný seznam burz, kde je odborné vzdělávání a příprava k dispozici CoinMarketCap.

Kam uložit VET

Nyní, když tokeny VET nahradily tokeny ERC20 VEN, Peněženka VeChainThor je doporučeným místem pro uložení vašich finančních prostředků. Peněženka je k dispozici pro iOS, Android a ve spojení s peněženkami Ledger.

Kromě zřejmých bezpečnostních důvodů byste měli také své VET přesunout z burzy do oficiální peněženky, abyste mohli získat odměny VTHO. Mnoho burz nerozdává tyto odměny. Binance je však výjimkou.

Závěr

VeChain je jednou z nejvíce zavedených blockchainových společností v tomto odvětví. Nejen, že mají klienty využívající funkční produkt, ale mají také tým s rozsáhlými zkušenostmi v oboru, na který cílí.

Díky partnerství s giganty, jako je PwC a čínská vláda, by neměli mít problém s rozšiřováním své klientely. Někteří lidé mohou pochybovat o svém posunu do podnikového prostoru DApp, ale vypadá to, že je přínosem pro zákazníky, kteří hledají robustnější blockchainové řešení pro jejich konkrétní obchodní potřeby..

Pokud bude VeChain pokračovat svým současným tempem, nebylo by překvapením vidět VET jako jednoho z nejvýkonnějších v příštích pěti až deseti letech.

Poznámka editora: Tento článek aktualizoval Steven Buchko dne 11.5.2018, aby odrážel nedávné změny projektu.

Další zdroje VeChain

webová stránka

Facebook

Cvrlikání

Telegram

Reddit

Střední

Github

>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me