Co je Wanchain?

Wanchain vytváří nový finanční trh s digitálními aktivy implementací křížových převodů napříč různými blockchainy. S množstvím různých mincí, žetonů a blockchainů, které jsou v současné době v ekosystému, v současné době neexistuje efektivní a decentralizovaný způsob výměny hodnoty mezi nimi. Jako nezávislý blockchain spojuje Wanchain účty nezávislých řetězců a poskytuje rámec pro výměnu těchto aktiv.

Nástupiště není však jen pro převody měn. Prostřednictvím inteligentních smluv, protokolů ochrany soukromí a nativního tokenu Wancoin (WAN) můžete mimo jiné pomocí Wanchainu vytvořit nesčetné množství finančních aplikací.

V tomto průvodci Wanchainem načrtneme:

Jak funguje Wanchain?

Přestože je Wanchain rozvětvený od Etherea, je zcela samostatný blockchain Wancoin (WAN) není token ERC20. Platforma má mnoho dílů, ale páteří za tím je páteřní komunikační protokol.

Cross-Chain Communication Protocol

Cross-chain communication protocol provides a way to transfer data between Wanchain and other chain. Protokol má tři funkční moduly:

 • Registrační modul: Zaregistruje řetězec, ze kterého transakce pochází, a také aktivum, které se převádí
 • Modul přenosu dat napříč řetězci transakcí: Iniciuje požadavek na transakci napříč řetězci na Wanchain, potvrzuje, zda uzel validátoru vrací úspěch nebo ne, a usnadňuje legální transakci z uzlu validátoru do původního řetězce
 • Modul dotazu na stav transakce: Monitoruje stav transakce

V zásadě komunikační protokol napříč řetězci využívá inteligentní kontrakty, které vám umožňují směňovat aktiva na Wanchain a naopak.

Příklad transakce mezi řetězci Wanchain

Příklad transakce mezi řetězci Wanchain

Konsenzuální algoritmus ověřovacího uzlu

Wanchain bude následovat Ethereum při přechodu na konsensuální algoritmus Proof-of-Stake (PoS). Platforma bude pravděpodobně implementovat také řešení jako Plasma a Raiden Network. V návaznosti na PoS existují tři typy ověřovacích uzlů, které udržují celkovou síť a poplatky za rozdělené transakce:


 • Poukazy: uzly odolné proti transakcím napříč řetězci
 • Validátoři: obecné ověřovací uzly
 • Storemen: uzamčené uzly pro správu účtu

Poukazy obdržíte bezpečnostní zálohu z poplatku za transakci. Na oplátku poskytují důkaz o transakci mezi původním účtem a uzamčeným účtem Wanchain. Pokud je tento důkaz nepravdivý, bude složen bezpečnostní vklad z vkladního účtu a poukaz již nebude moci autorizovat transakce.

Validátoři zaznamenejte transakční data na blockchain Wanchainu výměnou za část transakčního poplatku.

Storemen musí zůstat online a udržovat své vlastní klíčové akcie (více o tom níže), aby mohli získat část poplatku.

Typy uzlů Wanchain

Architektura uzlu Wanchain

Pokud nedržíte dostatek sítě WAN pro spuštění ověřovacího uzlu, můžete stále pracovat a obecný uzel. Jako obecný uzel transakce přímo neověřujete. Místo toho svěříte svůj vklad ověřovacímu uzlu, který vám zase část transakčních poplatků rozdělí zpět.

Schéma generování uzamčeného účtu

Wanchain používá Schéma generování uzamčeného účtu k zajištění finančních prostředků a klíčů, pokud je zapojeno více stran. Na základě Shamir’s Secret Sharing Scheme, efektivně rozděluje klíč na akcie a distribuuje jej všem zahrnutým účastníkům.

Storemen jsou zodpovědní za správu a správu příslušných klíčových sdílených položek uzamčených účtů pro transakce.

Schéma sdílení klíče uzamčeného účtu

Schéma sdílení klíče uzamčeného účtu

Tato metoda distribuce klíčových akcií má několik výhod. Protože Wanchain generuje uzamčené účty pomocí výpočtů více stran, došlo k vyšší decentralizaci. A je tu větší stabilita, protože k vytvoření podpisu pro uzamčený účet nepotřebujete každou sdílenou složku. Pokud jsou někteří z ověřovatelů offline, transakce lze stále provádět s minimálním počtem sdílených položek.

Nakonec se veškerá transakce se zamčeným účtem provádí prostřednictvím původního řetězce. To znamená, že jakýkoli řetězec se může snadno integrovat a komunikovat s Wanchainem bez nutnosti nových typů transakcí nebo validátorů.

Anonymita transakce tokenu chytré smlouvy

Wanchain je jedním z prvních blockchainových projektů soukromí v rámci inteligentních smluv. Platforma používá vyzváněcí podpisy a generování jednorázových adres abychom vám poskytli anonymitu ve svých transakcích.

V vyzváněcím podpisu je váš podpis odesílatele smíchán s jinými falešnými účty. Tato směs ztěžuje dohledání vás jako skutečného odesílatele. Kromě toho Wanchain generuje novou adresu pro každou transakci, takže detekce vzorů transakcí je téměř nemožná.

Wanchain prsten podpisy

Wanchain Ring podpisový diagram

Wancoin (WAN)

Wancoin (WAN) je nativní token Wanchainu. Transakce spotřebovávají určité množství WAN a při provádění transakcí musíte platit bezpečnostní vklady WAN do ověřovacích uzlů napříč řetězci.

Tým během svého ICO prodal 107,1 milionu žetonů, aby získal něco přes 120 000 ETH. Tyto žetony tvoří 51% nabídky. Tým využívá prostředky ICO následujícím způsobem:

 • 60 procent: Výzkum a vývoj
 • 10 procent: rozvoj komunity
 • 10 procent: Marketing
 • 10 procent: Infrastruktura
 • 10 procent: denní provoz

Tým Wanchain & Pokrok

Wanchain Foundation je nezisková organizace primárně působící mimo Singapur, ale také má významné zastoupení v Austinu v Texasu.

Wanchain založil Jack Lu, respektovaný hráč v blockchainovém prostoru. Před svou současnou rolí Lu spoluzaložil Factom a založil společnost Wanglu Tech, společnost zabývající se vývojem blockchainových aplikací. Wanglu Tech je hlavním přispěvatelem do open-source projektu Wanchain.

Dustin Byington dříve působil jako prezident Wanchainu. Byington je blockchainový veterán, který v roce 2014 založil Bitcoin College a spoluzaložil Tendermint, softwarový mechanismus pro bezpečnou a konzistentní replikaci aplikací napříč stroji. Byington také spoluzaložil Satoshi Talent, platformu pro propojení blockchainových podnikatelů s vývojáři.

V květnu 2018 Byington opustil Wanchain Foundation a zahájil činnost TWO12. O nové společnosti není k dispozici příliš mnoho informací. Zdá se však, že se točí kolem bezpečnostních tokenů a bude součástí ekosystému Wanchain.

Plán Wanchain

Wanchain Roadmap

Tým Wanchain zahájil svoji hlavní síť v lednu 2018. V červenci 2018 vydali Wanchain 2.0. Toto vydání nejvíce zahrnovalo interoperabilitu s Ethereem. Dalším důležitým milníkem v plánu Wanchainu je verze 3.0, která poskytuje interoperabilitu s bitcoiny. Poté, 4.0, s integrací do soukromých řetězců.

V červenci 2017 oznámila nadace Wanchain WanLabs, blockchainový akcelerátor. K akcelerátoru se připojilo nejméně šest projektů, ale od počátečního oznámení nedošlo k žádným významným aktualizacím a web WanLabs již není k dispozici.

Soutěž

Protože Wanchain oslovuje celý finanční trh, existuje několik dalších projektů, které můžete považovat za konkurenty. Ripple a Stellar mohou být s projektem nejvíce srovnatelní, protože jsou ve velké míře zapojeni do finančních institucí.

Společnost Ark a její shodující se inteligentní mosty také pracují na propojení blockchainů různých digitálních aktiv. ICON se také zaměřuje na interoperabilitu. A protože můžete pomocí Wanchain vytvářet decentralizované aplikace, dalo by se Ethereum dokonce považovat za konkurenta.

Wanchain je jedinečný v tom, že kombinuje funkčnost mnoha dalších velkých projektů a vytváří celý finanční ekosystém. Je to také jeden z mála projektů, které používají kruhové podpisy a jednorázové adresy k poskytování anonymních inteligentních smluv. Enigma je jednou z mála dalších.

Obchodování

Cenový graf WAN vykresluje ukázkový obraz trhu altcoinů v roce 2018. Mince měla pozitivní, krátký průběh v dubnu 2018, kdy byla poprvé k dispozici pro obchodování. Tento nárůst na historické maximum těsně pod 10,00 USD (~ 0,00102 BTC) trval až do začátku května. Od té doby však cena nadále klesá a v současné době je na minimu kolem 0,45 USD (~ 0,000106 BTC)

Cena WAN zaznamenala v červenci krátký 40procentní nárůst, který se shodoval s vydáním Wanchain 2.0. Oddálení však odhaluje, že tento zisk (a následná ztráta) je jen výkyvem v grafu.

Podobně jako u jiných altcoinů s menším stropem je cena WAN zdánlivě vydána na milost celému trhu. Růst ekosystému Wanchain by měl samozřejmě pomoci ceně i dokončení milníků plánu.

Kde koupit WAN

Binance podporuje WAN jako obchodní pár s bitcoiny a etherem. Můžete si také koupit WAN na Bitrue s XRP.

Pokud se vám nedaří začít, podívejte se na našeho průvodce, jak a kde koupit bitcoiny.

Kam ukládat WAN

Svou WAN byste měli uložit do poskytnutého Wanchainu peněženka. Je k dispozici v operačních systémech Windows, Mac a Linux. Ačkoli nyní drží pouze WAN a ETH, brzy bude podporovat několik dalších měn.

Navíc můžete (a měli byste) používat peněženku Wanchain v kombinaci s hardwarovými peněženkami Trezor nebo Ledger.

Závěr

Wanchain si klade za cíl decentralizovat finanční odvětví prostřednictvím soukromých inteligentních smluv napříč řetězci. Díky této technologii mohou podniky vytvářet blockchainové aplikace pro:

 • Výpůjčky a půjčky
 • Platby a platby
 • Transakce a směny
 • Investice a financování

Navíc několik dalších finančních služeb.

Přestože se jedná o náročný projekt, tým má dobré výsledky, které by měly investorům dávat jistotu, že to dokážou. S hlavní sítí V2, která je již ve výrobě, je Wanchain před většinou ostatních blockchainových projektů. Pouze čas však ukáže, zda se Wanchain stane novým standardem pro pohyb finančních aplikací vpřed.

Poznámka editora: Tento článek byl aktualizován Stevenem Buchkem dne 11.29.18, aby odrážel nedávné změny projektu.

Další zdroje Wanchain

webová stránka

Telegram

Reddit

Cvrlikání

Github

Svár

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me