Jak funguje světová Wi-Fi?

Světová Wi-Fi je a blockchainový projekt to tokenizuje přístup k bezdrátovým routerům v soukromém vlastnictví. Koncept tohoto projektu je jednoduchý. Existuje mnoho soukromých sítí Wi-Fi (včetně mnoha bytových), ke kterým nemá veřejnost přístup. Z tohoto důvodu většina dostupné šířky pásma obvykle končí.

Pomocí platformy World Wi-Fi mohou vlastníci bezpečně sdílet přístup k routerům a na oplátku vydělat kryptoměnu. Lidé, kteří chtějí používat dostupné směrovače, se mohou připojit k internetu zdarma. Jediným požadavkem je, že na začátku relace procházení musí sledovat krátké reklamní video.

Podle World Wi-Fi „Uživatel hosta již neplatí za přístup k internetu, majitelé routerů generují příjmy sdílením svých zdrojů a inzerenti oslovují své cílové publikum.“Světová Wifi ekonomika

Rané úspěchy na trhu a plány do budoucna

Světový projekt Wi-Fi zaznamenal velký úspěch ještě před oznámením prodeje tokenů. Tým je v tomto prostoru již dobře zavedený. V roce 2016 založili společnost HotSpot s názvem Radius Wi-Fi a v roce 2017 tým představil Adrenta, reklamní agenturu zaměřenou na Wi-Fi reklamu.

Na začátku roku 2018 má Adrenta již více než 14 000 otevřených sítí a více než 100 franšízových partnerů. Tyto společnosti působí v 80 městech a v roce 2017 zvýšily celkový počet Wi-Fi přístupových bodů Adrenta o 784%.

Cílem je mít na platformě 20 milionů aktivních směrovačů, přibližně 5% světových soukromých směrovačů. Tým také usiluje o 1 miliardu zhlédnutí reklam denně do března 2021.

Světové směrovače Wi-Fi

O WeToken (WT)

Světová Wi-Fi již vyzvedla 3,951 milionu USD (k 8. březnu 2018), čímž překonala svůj měkký strop 3,5 milionu USD. Pevná hranice je stanovena na 25 milionů dolarů. Oficiální prodej tokenů probíhá mezi 18. březnem a 18. dubnem a během prodeje bude k dispozici ke koupi 33% tokenů.

Typ tokenu je ERC223. Investorům ze Singapuru a Číny se rovněž nesmí účastnit prodeje tokenů.

WeToken (WT)

WeToken (WT) je nástrojová kryptoměna používaná pro světový projekt Wi-Fi. Směnný kurz po prodeji tokenu bude 1 WT = 30 zobrazení reklamy ve světové Wi-Fi = 0,10 $. Během prodeje tokenů bude hodnota 1 WT = 10 zobrazení reklamy ve světové Wi-Fi = 0,10 $. To dává potenciálním investorům, kteří se chtějí podílet na prodeji tokenů, bonus v hodnotě trojnásobku prodejní ceny po tokenu. Tým vypálí všechny neprodané weTokeny. Celková nabídka je 600 000 000 WT.

Světový tým Wi-Fi předpokládá, že hodnota WT bude i nadále stoupat, jak se bude stále zvyšovat počet lidí se soukromými bezdrátovými směrovači a počet lidí, kteří chtějí mít přístup k internetu. Inzerenti zase zakoupí více WeTokenů, aby mohli provozovat své reklamní kampaně ve světové síti Wi-Fi..

Klíčové technologické vlastnosti

Světová Wi-Fi má několik klíčových funkcí, které pomáhají inzerentům lépe propagovat své publikum.

Nejprve má vícevrstvou strukturu, která umožňuje více stranám přijímat poplatky za reklamu. To pomáhá povzbudit partnery sítě Wi-Fi k připojení více přístupových bodů k síti.

K dispozici je také chytré nastavení, které umožňuje inzerentům v síti udržovat cílené statistiky reklam všech připojených přístupových bodů. Díky této funkci mají inzerenti údaje, které potřebují, aby pochopili, jak efektivní jsou jejich reklamy na platformě. Také jim to umožňuje dělat chytřejší obchodní rozhodnutí. Inzerenti mohou například změnit nastavení týkající se toho, komu se reklamy zobrazují, a minimální ceny přijaté reklamy.

Další důležitou funkcí je model CPA / CPM, který inzerentům poskytuje dva typy dohod: Cena za míli (CPM) a Cena za akci (CPA). CPM je založeno na tom, kolik inzerent platí za zobrazení reklamy. CPA je založena na tom, kolik inzerent platí za akci (tj. Proklik na web reklamy) hostem připojeným k bezdrátové síti.

Technologie blockchain

Stále ještě není tolik podrobností o technologii blockchain implementované v tomto projektu. Z whitepaperu je však třeba si všimnout několika věcí.

Světový tým Wi-Fi pravděpodobně implementuje Graphene, technologii blockchainu s otevřeným zdrojovým kódem. Graphene používá Delegated Proof of Stake (DPoS), což je variace PoS, která k vytváření nových bloků používá uzly třetích stran. Graphene se říká, že je 10krát účinnější než jiné technologie šíření bloků. Projekty, které v současné době využívají Graphene, zahrnují EOS, BitShares, a Steem.

Světová Wi-Fi bude používat DPoS, aby zabránila možnosti výroby dat. Rovněž bude moci ověřit, že vlastníci směrovačů jsou za každé zobrazení reklamy řádně odměněni. Interakce směrovače a P2P Discovery budou fungovat bez ohledu na to, jaký databázový úložný systém nebo typ blockchainu je implementován.

World Wi-Fi nabídne delegátům program odměn. Delegáti budou moci ukládat důležité informace o každém uživateli v síti a replikovat je jako databázi. Uložené informace budou zahrnovat informace o uživateli, jako jsou geokoordináty směrovačů, počet uživatelů, věk a zájmy. Delegáti také uloží informace o reklamních kampaních, jako je návratnost investic a míry konverze.

Světový blockchainový diagram Wi-Fi

Škálovatelnost

Dokument uvádí, že tento projekt by neměl mít problém se škálovatelností. Operace jsou zpracovávány v datových centrech projektu (distribuovaná síť dostupná pro světové partnery Wi-Fi). Transakce jsou potvrzeny použitím několika uzlů, což umožňuje rychlejší zpracování.

Systém je již navržen pro zpracování desítek transakcí za sekundu. Vzhledem k tomu, že inzerenti obecně budou primárně těmi, kdo kupují a prodávají weTokeny, není nutné mít takovou škálovatelnost, jakou vyžadují projekty jako Ethereum nebo Bitcoin.

Jedna transakce se rovná jedné reklamní kampani. Světová Wi-Fi bude schopna udržovat škálovatelnost a rychlost blockchainu databáze, protože operace vstupu / výstupu s vysokým zatížením nebudou přímo fungovat s komponentou blockchain.

Světový plán Wi-Fi

Jak ukazuje obrázek níže, tento projekt má ambiciózní plány stát se platformou pro globální, decentralizované, bezplatné Wi-Fi.

Světový plán Wi-Fi

Kde koupit WeToken

Během předprodeje a prodeje tokenů lze WeToken zakoupit pouze u webové stránky projektu. K nákupu WT lze použít BTC nebo ETH. Více informací najdete na světových Wi-Fi Střední stránka.

Závěrečné myšlenky

Myšlenka vytvoření tokenizované globální bezdrátové internetové infrastruktury je koncept, který se jeví jako velmi slibný a má potenciál být prospěšný pro miliony lidí po celém světě. Skutečnost, že zakladatelé World Wi-Fi již prokázali, že na tomto trhu mohou realizovat s Radius Wi-Fi a Adrenta, je dobrým znamením.

Bude zajímavé sledovat, jak světová Wi-Fi rozšiřuje svůj obchodní model a přináší bezplatný přístup k Wi-Fi na nová místa po celém světě.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me