Přestože je jednou z největších kryptoměn v tržní kapitalizaci, v současné době existuje velmi omezený počet burz, kde si můžete IOTA koupit. S ohledem na to vám ukážu nejoblíbenější možnosti, které se v současné době používají, a vysvětlím proces nákupu mincí IOTA.

Jak nakupovat IOTA

V současné době existují pouze dvě burzy s významným objemem obchodu IOTA, z nichž ani jedna nepřijímá vklady v nekryté měně (USD, EUR atd.). Pokud ještě nevlastníte jinou kryptoměnu a chcete si koupit IOTA, musíte si nejprve koupit bitcoin nebo ethereum. Poté můžete poslat své bitcoiny nebo etherea na jednu z následujících burz a vyměnit je za IOTA:

  • Bitfinex – Bitfinex sídlí v Hongkongu a má trvale největší objem denního obchodu ze všech burz s kryptoměnou. Bohužel pro investory se sídlem v USA, Bitfinex nedávno ukončeno poskytování individuálních zákazníků v USA.
  • Binance – Binance je velmi nová burza. Společnost vyzvedla 15 milionů dolarů prostřednictvím své Initial Coin Offering (ICO) za pouhé 3 minuty 3. července 2017. O necelé dva týdny později proběhla burza 14. července. I když je jistě rozumné být při takové nové burze opatrní, Binance si velmi rychle vybudovala uživatelskou základnu, nyní se soustavně řadí mezi top 10 denních objemů obchodů všech kryptoměn.

Níže vám ukážu, jak využít každou burzu k nákupu IOTA. Mějte na paměti, že k vkladu a obchodování za IOTA budete muset nejprve vlastnit jinou kryptoměnu (například bitcoin nebo ethereum).

Jak nakupovat IOTA na Binance

Nakupování IOTA pomocí Binance je poměrně snadné. Tady je průvodce krok za krokem, který vám ukáže přesný postup.

1) Zaregistrujte si účet Binance

Prvním krokem je vytvoření účtu Binance. Za použití registrační formulář najdete zde, budete muset uvést svůj e-mail a heslo. Jako vždy nezapomeňte zvolit silné jedinečné heslo. Po registraci vám bude zaslán e-mail k ověření vaší e-mailové adresy.

Zaregistrujte si účet na Binance

2) Přihlaste se

Po kliknutí na odkaz v e-mailu, který vám byl zaslán z aplikace Binance, by měl být váš účet aktivován. Klikněte na odkaz pro přihlášení.

Účet Binance byl aktivován

Přihlaste se ke svému účtu.

Přihlášení Binance

3) Pokračujte v nastavování účtu

Jakmile se přihlásíte, dostanete se do svého Binance stránka účtu.

Vždy doporučujeme povolit dvoufaktorové ověřování (2FA) na jakékoli burze, kterou používáte k obchodování s kryptoměnou, abyste zlepšili zabezpečení svého účtu. Konkrétně doporučujeme používat aplikaci Google Authenticator, protože SMS 2FA má různé chyby zabezpečení. Google Authenticator je zdarma k použití z obou Google Play obchod a Obchod Apple IOS.

Zpočátku budou limity pro výběr vašeho účtu nastaveny na ekvivalent 2 BTC každých 24 hodin, ale tyto limity můžete zvýšit dokončením ověření identity společnosti Binance.

Ověření identity Binance

4) Vložte kryptoměnu do Binance

K vkladu je k dispozici velké množství kryptoměn Binance, ačkoli obchodní páry jsou denominovány v bitcoinech, ethereu a USDT (tether). V tomto příkladu vložím Ethereum.

Bez ohledu na to, kterou kryptoměnu si vyberete, klikněte na vklad a poté odešlete prostředky na danou adresu.

Metody vkladu Binance

Čekající na potvrzení transakcí budete moci zobrazit nevyřízené vklady.

Binance čeká na vklad ethereum

Až bude váš vklad plně potvrzen, uvidíte jej nyní zobrazený na dostupných zůstatcích.

Binance dokončil vklad ethereum

5) Nakupujte IOTA za bitcoiny nebo ethereum

Jakmile bude váš vklad dokončen, je čas obchodovat se svou uloženou kryptoměnou za IOTA. V nabídce klikněte na tlačítko „Výměna“.

Binance vyhledejte výměnu

IOTA se obchoduje na trzích bitcoinů a etherea. Najděte IOTA na trhu, se kterým chcete obchodovat.

Binance Vyhledejte IOTA

Zadejte objednávku Koupit IOTA pomocí limitní nebo tržní objednávky. Binance účtuje za obchody poplatek 0,1%. Kvůli zjednodušení jsem zakoupil 300 IOTA pomocí tržní objednávky. Pokud zadáváte tržní objednávku, můžete si vybrat procento svého zůstatku v Ethereu (nebo bitcoinu), které chcete použít k nákupu IOTA.

Tržní objednávka zakoupí maximální částku IOTA dostupnou pro částku Ethereum, kterou jste se rozhodli utratit. Dokud tuto částku nezaplní, bude kupovat nejlevnější dostupnou IOTA.

Objednávka Binance IOTA

Jakmile je vaše objednávka vyplněna, zobrazí se ve vašem dostupném zůstatku IOTA. Poté můžete ze své IOTA vybrat Binance do peněženky podle vašeho výběru.

Binance IOTA fondy a výběr

Nákup IOTA na Bitfinexu

Proces nákupu IOTA na Bitfinexu je velmi podobný procesu na Binance. Z tohoto důvodu jsem trochu zjednodušil obrys Bitfinexu.

1) Zaregistrujte se a ověřte e-mail

Prvním krokem je samozřejmě zaregistrujte se k účtu Bitfinex a ověřte svůj e-mail.

Registrace Bitfinex

Službu 2FA můžete povolit v části zabezpečení svého účtu, aby byla bezpečnější.

Bitfinex 2FA

2) Vložte kryptoměnu do Bitfinexu

Klikněte na kartu vklad a vyberte kryptoměnu, kterou chcete uložit. Stejně jako Binance, i Binfinex obchoduje s IOTA na trzích bitcoinů a etherea.

Bitfinex vklad

Opět jsem se rozhodl vložit Ethereum.

3) Nakupujte IOTA pomocí bitcoinu nebo etherea

Vyhledejte obchodní pár, se kterým chcete obchodovat Bitfinex. V tomto příkladu budu obchodovat na trhu IOTA / ETH.

Bitfinex Vyhledejte trh IOTA

Stejně jako na Binance existuje řada typů objednávek, nejjednodušší je tržní objednávka. Chcete-li, aby Bitfinex automaticky zakoupil maximální částku za tržní cenu, klikněte na zelený kruh zobrazený na obrázku níže a poté klikněte na „Exchange Buy“.

Bitfinex Kupte IOTA s etherem

Po vyplnění objednávky bude vaše IOTA k dispozici ve vaší peněžence IOTA.

Zůstatek IOTA

souhrn

IOTA zatím není podporována tolika burzami jako jiné altcoiny, stále je relativně snadné ji koupit. Mějte na paměti, že pokud ještě nemáte kryptoměnu k obchodování za IOTA, budete si muset koupit nějaké s fiat měnou ze samostatné burzy, než odkud si můžete IOTA koupit.

Za zmínku stojí také to, že v současné době existuje omezený počet dostupných peněženek IOTA. Nejlepším řešením je použít oficiální Klient peněženky IOTA GUI, pokud si přejete držet své mince mimo burzy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me