Naučit se těžit IOTA vyžaduje trochu výzkumu a trpělivosti. Je to proto, že kryptoměna je v mnoha aspektech jedinečná. Na rozdíl od většiny kryptoměn IOTA nevyužívá blockchainovou síť ani nevyžaduje, aby horníci ověřovali transakce. Navíc nikdy neplatíte transakční poplatky. Všechny tyto a další faktory činí z IOTA atraktivní možnost pro investory i těžaře kryptoměn. Jediným problémem je, že je třeba se trochu naučit těžit IOTA, aniž byste museli věnovat celý svůj počítač.

Stručná historie IOTA

IOTA oficiálně vstoupila do krypto prostoru v roce 2015. Ředitelem projektu je IOTA Foundation. Tato nezisková organizace je zodpovědná za neustálý rozvoj sítě, včetně vytváření strategických partnerství. K dnešnímu dni společnost vytvořila partnerství s některými z největších firem na světě, včetně společností Fujitsu, Samsung, Bosch a Volkswagen.

Internet věcí

Jednou z nejúžasnějších věcí na IOTA je to, že nevyžaduje blockchainovou síť nebo minery, aby si zachovala zabezpečení sítě. Síť mince místo toho tvoří internet věcí. Internet věcí je síť miliard elektronických zařízení online. Mezi tato zařízení patří software, senzory, akční členy, domácí spotřebiče a dokonce i vozidla.

Tangle, síť mincí, zahrnuje relativně novou formu konsensu zvanou direct acyclic graph (DAG). V síti IOTA zpracovává konsensuální mechanismus odesílatel. Odesílatelé se aktivně účastní ověřováním posledních dvou transakcí v síti před ověřením své vlastní transakce. Ve srovnání s PoW protokolem Bitcoinu se tato forma konsensu jeví jako nákladově efektivnější, škálovatelná, decentralizovaná a nejlepší ze všeho je, že transakce jsou zdarma.

Škálovatelnost

Konsenzus Tangle DAG eliminuje mnoho bolestí hlavy, s nimiž se kryptoměny setkávají. Na rozdíl od bitcoinu platí, že čím více uživatelů je v síti IOTA, tím rychlejší transakce jsou dokončeny. Zpráva vydaná analytikem Gartner vypočítává, že během roku 2017 bylo používáno přibližně 8,4 miliardy zařízení IoT. Stejná zpráva odhaduje, že do roku 2020 využití internetu věcí dosáhne 20,4 miliardy. Tento růst se může v budoucnu pochlubit pozitivním vývojem pro síť IOTA.

Integrováním mechanismu konsensu do protokolu odesílatele eliminuje IOTA potřebu těžby úplně. Pravděpodobně vás v tuto chvíli zajímá několik věcí, například pokud IOTA nepoužívá horníky, jak těžit IOTA?

Technicky vzato je těžba IOTA nemožná, protože všechny IOTA byly prodány během vydání mince. Můžete spustit celý uzel a za své služby získat nějakou MIOTA, ale to není totéž jako těžba kryptoměny. Naštěstí s trochou kreativity a pomocí některých jedinečných těžebních platforem můžete tuto jedinečnou kryptoměnu těžit z druhé ruky.

Těžba nepolapitelné mince

Koncept těžby IOTA je vzrušující vyhlídka, která upoutala pozornost nadšenců kryptoměn od doby, kdy tato mince bez blockchainu vstoupila na trh počátkem roku 2015. V roce 2017 se uživatel Reddit jménem u / czechcryptomania zveřejnil alternativní způsob dosažení IOTA prostřednictvím těžební platformy.

V tomto procesu poskytujete výpočetní výkon těžařskému fondu Monero. Odměny za vaše úsilí jsou poté vypočítány a převedeny na vás v IOTA. Nevýhodou je, že nemusíte investovat do žádného nákladného těžebního materiálu a vaše úsilí je podpořeno výpočetní silou celého těžebního fondu.

Těžařské bazény jsou nejlepší způsob, jak získat výsledky z běžného počítače. Pokud se pokusíte těžit minci sólo, mohlo by to trvat roky, než uvidíte nějaké výnosy. Při práci v těžebním fondu každý spojuje své úsilí a podle toho rozděluje zisky.

Těžba bez spuštění celého uzlu

Krok první, přejděte na IOTA GitHub strana. Přejděte dolů, dokud neuvidíte IOTA Wallet 2.5.7.dmg (MAC) a IOTA.Wallet.Setup.2.5.7.exe (Windows). Stáhněte si konkrétní pro svůj operační systém.

Nastavení peněženky IOTA přes GitHub

Nastavení peněženky přes GitHub

Po dokončení stahování začněte instalovat peněženku. Instalace peněženky se vás zeptá, zda chcete spustit plný nebo světelný uzel. Vyberte možnost světelného uzlu. Zobrazí se výzva k zadání úvodní fráze IOTA. Toto je věta, která dokazuje, že vlastníte peněženku IOTA.

Pokud již máte peněženku IOTA, můžete toto semeno použít. Jinak můžete vygenerovat nové semeno tady. Vytvoření nového osiva IOTA vyžaduje, abyste pohybovali myší, dokud procentuální měřič nedosáhne 100 procent. Stejně jako vaše soukromé klíče s bitcoiny si musíte vytvořit kopii svého semene a uložit ji na bezpečném místě. Pokud někdo získá přístup k vašemu semenu, má přístup k vaší kryptoměně.

Připojit k Tangle

Nyní jste připraveni připojit se k IOTA. To provedete kliknutím na Připojit k Tangle tlačítko umístěné přímo pod 3D čárovým kódem. Tím se vytvoří adresa. Zkopírujte adresu.

Nyní, když máte adresu, jste připraveni jít na faucet IOTA webová stránka. Tato webová stránka platí v IOTA za vaše úsilí v oblasti těžby Monero. Zkopírovanou adresu budete muset vložit na příslušné místo a kliknout Předložit.

Těžba IOTA prostřednictvím faucetu IOTA

Těžba přes IOTA faucet

Váš počítač vytáhne výzvu k ověření. Ověřte, že chcete těžit, a prášek, teď těžíš. Budete chtít vylepšit faucetovou platformu IOTA, abyste zabránili tomu, aby se váš počítač potýkal. Se správným nastavením můžete při běžných činnostech na počítači těžit tisíce IOTA.

Vybírejte své mince

Chcete-li vydělat své těžařské úsilí, musíte kliknout na tlačítko výběru umístěné v pravé části obrazovky. Tím se dostanete do platební fronty. Neexistuje žádná minimální částka pro výběr a funkci výběru můžete kdykoli použít. Svou platbu můžete ověřit pomocí Tangle Explorer.

Jak nezapojit napájení počítače

Tento proces těžby IOTA je jednou z nejjednodušších a nákladově nejefektivnějších metod. Nemusíte investovat do drahého těžebního hardwaru. Ani nemusíte plně věnovat svůj počítač procesu těžby. Nyní si můžete v peněžence užívat (snad) nadcházejících let stálý proud IOTA.

“>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me