Kdo je Brock Pierce? Blockchain Capital, EOS, & John Oliver Takedown

Brock Pierce je jedním z nejbohatších lidí v kryptoměně s odhadovanou čistou hodnotou přes 1 miliardu dolarů. Za posledních pět let vydělal své peníze jako investor a podnikatel ve vesmíru. Před svým zapojením do krypto komunity byl Pierce spoluzakladatelem neúspěšného spuštění během dot-com bubliny. Předtím byl dětským hercem.

Příběh Brock Pierce je výstřední a divný, stejně jako mnoho příběhů v kryptoměně. Nedávno byla Pierceova minulost podrobena důkladné kontrole poté, co diváky povzbudil John Oliver Minulý týden dnes večer Googlu „Brock Pierce Scandal.“ Na to vše a ještě více se podíváme v tomto krátkém průvodci pro miliardáře Brocka Pierce.

brock pierce headshot dítě

Dětská herecká kariéra & DOUPĚ

Děti 90. let okamžitě najdou obličej Brocka Pierceho nejasně povědomý. Stále se podobá svému 12letému já, které hrálo v Disney’s Mocné kachny franšíza filmů. Pierce také získal hlavní roli ve filmu První dítě po boku Sindibáda. Příběh Pierce už má podivný a jedinečný začátek.

V průběhu 90. let Pierce hrál vedlejší role také v několika dalších filmech. Ve věku 17 let opustil show business a stal se spoluzakladatelem startupu s názvem Digital Entertainment Network. DEN získal v dot-com bublině 88 milionů dolarů a v osmnácti letech Pierce vydělával 250 000 dolarů ročně. Společnost však nikdy nebyla zisková a brzy se zhroutila.

Blockchain kapitál & Investování

Po DEN Brock Pierce na chvíli vysadil mapu. Položil nízko, žil z úspor z herectví a DEN a využil několika podnikatelských / poradenských / investičních příležitostí. Znovu se objevil na radaru v roce 2013, kdy pomáhal vytvářet Blockchain Capital.

Jako časný investor do vesmíru se Pierce podílel na financování některých klíčových projektů v dnešním ekosystému. Pierce byl jedním z největších přispěvatelů do ICO Ethereum. Podporoval počátky Coinbase. Nedávno investoval do společností Tether a Bitfury. To jsou jen hlavní body. Blockchain Capital (and Pierce) have been involved in many of the major ICOs and pre-seed / seed ventures in crypto.

Pokud o těchto projektech něco víte, uvědomíte si, že právě tam se Pierce stal miliardářem. Například během předprodeje Etherea byla 1 ETH kolem 0,30 USD. Dnes má stejný ETH hodnotu více než 700 $, což představuje 23 000% návratnost investic. Pierce opustil Blockchain Capital v roce 2017.

Pierce využil svého jmění na nákup pěkného místa v Portoriku, kde žije, aniž by musel platit daně z příjmu.

Předseda Bitcoin Foundation

V roce 2015 byl Pierce zvolen předsedou bojující nadace Bitcoin. Přibližně ve stejnou dobu zvěsti a uniklé informace z nadace naznačovaly, že jí došly peníze. Propustili většinu svých zaměstnanců a už neměli prostředky na výplatu bitcoinových vývojářů, kteří dříve pracovali pro nadaci.

Tento pokles stále ovlivňuje nadaci a její pokles z milosti ukazuje dlouhodobé dopady špatného hospodaření na komunitu. Pierceův nástup na předsedu představenstva byl dramatický a kontroverzní. I když se organizace během Pierceova předsednictví snažila získat zpět svoji předchozí pozici, zdá se, že prozatím zastavila nebo zpomalila krvácení.

Block.one & EOS

V roce 2017 společnost Blockchain Capital oznámila prodej tokenů pro novou škálovatelnou platformu DApp. Nakonec byla tato nabídka restrukturalizována pod novou entitou: Block.one. Nový token a platforma se měly jmenovat EOS.

EOS crowdsale se stal největším ICO roku 2017, rokem ICO. Block.one v roce 2017 získal více než 700 milionů $ ze svých událostí generujících tokeny pro EOS. Brock Pierce byl uveden jako jeden ze spoluzakladatelů a dokonce se ujal role hlavního strategického ředitele, jak společnost a financování rostlo.

Krátce po vysílání John Oliver’s Minulý týden dnes večer v březnu 2018 zpochybnili historii společnosti Pierce, Block.one a EOS zveřejnili blogový příspěvek, ve kterém uvedli, že společnost a Pierce se vzájemně dohodly na rozchodu. Pierce již není uveden na materiálech EOS, včetně úprav z minulých marketingových videí.

John Oliver & Skandál

Takže to, co se stalo, které podnítilo tento pád z milosti?

john oliver brock pierce

Krátká zmínka Johna Olivera o Pierceovi se zmiňovala o obvinění, že Pierce byl během práce v DEN zapojen do sexuálního skandálu nezletilých. Oliver jednoduše vyzval své diváky ke „skandálu Brock Pierce“, aby se vyhnul odpovědnosti za hlášení, ale online prodejny nejsou tak naštvané.

Příběh v posledních dnech DEN je nejdivočejší částí ságy Brock Pierce. On a jeho spoluzakladatelé doslova uprchli ze země, když jejich společnost začala klesat. Přibližně ve stejné době začaly od bývalých zaměstnanců do osmnácti let vycházet obvinění, že je někteří zakladatelé nesprávně navrhli. Pierce a jeho spoluzakladatelé byli zatčeni ve Španělsku a přivedeni zpět do USA k soudu.

Collins-rektor sexuální delikvent

Nakonec byla obvinění proti Pierceovi ve dvou případech stažena. Rovněž vyřídil civilní žalobu za 26 000 $. Avšak jeden z Piercových partnerů z DEN, John Collins-Rector, byl odsouzen za několikanásobné lákání dětí.

Povrchní povaha útěku ze země a urovnávání sporů týkajících se sexuálního zneužívání způsobila napětí v Piercově kariéře. Jeho odchod z EOS je toho největším příkladem, ale také to způsobilo, že několik členů rady opustilo Bitcoin Foundation, když byl Pierce jmenován předsedou.

Závěr

Pierce v současné době stále slouží jako předseda nadace Bitcoin Foundation. I když jeho role v Block.one, EOS a Blockchain Capital skončila, stále je aktivním investorem do vesmíru. Uspořádá ve svém domě v Portoriku velké večírky a večeře pro krypto literáty a jeho vliv v prostoru je stále značný. Cokoli si myslíte o skandálu, který ho obklopuje, o jeho kvalifikaci, jeho vedení nebo jeho excentrické osobnosti, nelze popřít, že je vlivným a excentrickým miliardářem, který hraje v krypto ekosystému hlavní roli..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me