Uprostřed bzučení a vzrušení v bitcoinové komunitě, občasný titulek společnosti výměna hackerů způsobí, že se každému uživateli bitcoinu zvedne žaludek. Jedním z největších obav, které mnozí z nás mají, je dostat naše bitcoiny a další krypta hackery přímo pod naše nosy.

Ale kryptoměna nemusí být ani vaším nejhorším nepřítelem. Existuje nespočet tragických a hraničních komických příběhů lidí, kteří ztratili své vlastní bitcoiny: Tento chudý člověk ztratil pevný disk s bitcoinovým datovým souborem obsahujícím 150 bitcoinů (dnes v hodnotě přibližně 405 000 $) a jiný člověk omylem vyhodil pevný disk se 7 500 bitcoiny (dnes v hodnotě přibližně 20,5 milionu dolarů).

Jak tedy chráníme naše krypta před hackery a námi samotnými?

Cue bitcoinové peněženky.

Nejlepší bitcoinové peněženky

Pokud jste hledali způsob, jak bezpečně uložit svá krypta, už nehledejte. Máme vás kryté.

Poznámka: Mobilní uživatelé mohou tuto tabulku posouvat přejetím prstem

Různé typy bitcoinových peněženek

Než začneme, pojďme se podívat na různé typy bitcoinových peněženek. Chystají se některé nové podmínky, ale nevystrašte se! Udělali jsme tuto příručku jednoduchou a snadnou, takže i nováčci v kryptoměně odejdou odborníky.

Existují tři typy bitcoinových peněženek: hardware, software a papír. Hardwarové peněženky jsou fyzické peněženky, v nichž jsou šifrovány vaše soukromé klíče, softwarové peněženky jsou programy, které žijí buď ve vašem počítači, nebo na internetu, a papírové peněženky jsou fyzické dokumenty se soukromými klíči.

U pevných peněženek budete potřebovat digitální podpis. Váš digitální podpis je vaše ID. Tímto způsobem prokážete, že vlastníte konkrétní soukromý klíč, aniž byste jej veřejně blikali. Digitální podpisy ověřují vlastnictví, takže váš soukromý klíč je v bezpečí a daleko od zvědavých rukou.

The výhoda hardwarových peněženek je to, že vaše soukromé klíče jsou izolované od vašeho počítače, takže riziko krádeže je téměř nulové. Softwarové peněženky jsou naproti tomu stále připojeny k internetu a vystavují vás určitému riziku.

Jedinou potenciální nevýhodou hardwarové peněženky je, že stojí peníze. Většina softwarových peněženek je zdarma. Zatímco obě peněženky chrání vaše bitcoiny bezpečněji, někteří uživatelé by raději přenesli dodatečné náklady.

V každém případě ano. Ale osobně bych raději utratil asi 100 $, abych zaručil bezpečnost, než abych riskoval cestou bezplatné softwarové peněženky.

Bitcoinové hardwarové peněženky

Bezpochyby jsou bitcoinové hardwarové peněženky nejbezpečnějším typem bitcoinové peněženky. Co odlišuje hardwarové peněženky od softwarových peněženek, je to, že když jsou zasunuty – v „chladném úložišti“.

To znamená, že vaše hardwarová peněženka je odpojena od internetu a nelze se jí dotknout. Hackeři, trojské koně a další malware se v chladném úložišti nemohou k ničemu dostat. Osobně mám rád hardwarové peněženky, protože si dělám starosti. Užívám si klid, protože vím, že někdo mnohem lepší na internetu než já neutíká s mými těžce vydělanými bitcoiny.

Ledger Review

Ledger a TREZOR jsou jména, která se vždy objevují při kontrole bitcoinových peněženek.

Ledger Nano S funguje jako každá jiná tvrdá peněženka, s několika drobnými rozdíly. Pro všechny bitcoinové módy tam Ledger rozhodně vyhrává v kategorii stylů.

Nastavení peněženky Ledger je velmi jednoduché. Vše, co potřebujete, je Chrome a zabezpečený počítač. Ledger je dodáván s PIN pro větší bezpečnost. Pokud je PIN zadán třikrát nesprávně, Ledger se sám otře.

Děsivý, ale ne konec světa. Ledger vám umožňuje nastavit semeno pro obnovení k načtení vašich soukromých klíčů, pokud dojde ke ztrátě nebo rozbití vašeho zařízení. Toto semeno pro zotavení je sada slov, která musí být sestavena v určitém pořadí. Ledger vám umožní získat všechny vaše ztracené bitcoiny pomocí obnovovacího semene, takže se nemusíte potit.

Tento Uživatel Reddit shrnul to pěkně: „Právě jsem dostal Ledger Nano S a miluji ho. Největší výhodou je, že váš soukromý klíč je uložen zcela offline a nikdy není vystaven vašemu počítači, takže vaše šance na hacknutí peněženky se blíží nule. Pokud ji ztratíte, můžete peněženku obnovit do jiného zařízení nebo do jiné peněženky zcela se semenem. Je to skutečně investice, která by vám mohla ušetřit tisíce dalších. “

Hodnocení hlavní knihy: Peněženka Ledger celkově funguje přesně tak, jak byste chtěli. Udržuje vaše bitcoiny v bezpečí, je snadno přístupný – ale pouze pro vás a je odpouštějící, pokud váš dům shoří.

Podívejte se na naši úplnou recenzi Ledger Nano S, kde získáte další informace o této peněžence.

Recenze Ledger Nano S.

Navštivte webové stránky společnosti Ledger

Trezor recenzerecenze peněženky trezoru

TREZOR je hardwarová peněženka, která uchovává vaše soukromé klíče offline a umožňuje vám podepisovat transakce digitálním podpisem, aniž byste se museli připojovat k internetu.

TREZOR je často oslavován za to, že současně slouží jako offline chladicí zařízení a umožňuje vám utrácet své mince. Je to docela malé, šikovné zařízení, které můžete nosit na klíčence. Pokud jste si mysleli, že vaše Tamagotchi je v pohodě, představte si zařízení, které může potenciálně držet miliony dolarů bitcoinů na dlani.

Kdykoli chcete utratit své bitcoiny, můžete tak učinit prostřednictvím omezeného USB připojení TREZOR. Omezené připojení USB funguje jako počítačová myš: myš sděluje své umístění počítači, ale počítač s ním nemůže pohybovat. Je to jednosměrné připojení. TREZOR může bezpečně komunikovat s počítači, které mohou být napadeny nebo infikovány malwarem. To je úžasné pro bezpečnou správu vašich bitcoinů.

K účtům TREZOR také neexistují žádná uživatelská jména ani hesla, takže je velmi těžké hacknout. Vaše zařízení TREZOR je vše, co potřebujete. Pokud k vašemu zařízení nemá někdo fyzický přístup, k vašemu účtu nelze nijak přistupovat.

V případě, že chcete dále zrušit riziko fyzického hacknutí vašeho zařízení, nabízí TREZOR přístupovou frázi pro přístup k bitcoinům. Tato přístupová fráze by měla být čistě zapamatována a nikde by se neměla zapisovat.

Nyní, pokud máte po svých bitcoinech skupinu telepatických ninjů, můžete k ochraně použít umělý inteligentní android s technologií blockchain. (Děláme si srandu, ještě tam nejsme.)

Hodnocení TREZOR: Celkově se mi TREZOR moc líbí. Je to extrémně bezpečné a intuitivní. Cena je o něco vyšší než u většiny peněženek, ale funkce, tým TREZOR a dostupnost produktu to ospravedlňují.

Přečtěte si naši úplnou recenzi Trezor, kde najdete další podrobnosti.

Trezor recenze

Navštivte Trezorovu Wesite

KeepKey recenze

KeepKey je další hardwarová peněženka. I když někteří mohou upřednostňovat jeho elegantní design a velikost obrazovky, je téměř dvakrát tak velký jako TREZOR nebo Ledger Nano S. Já osobně potřebuji pevnou hardwarovou peněženku, abych se ukryl ve své přísně tajné Batcave. Není to velikost Tamagotchi jako TREZOR, takže určitě je třeba zvážit.

KeepKey také není tak renomovaný jako Ledger a TREZOR. A na divokém divokém západě krypto světa záleží na reputaci hodně. Jak již bylo řečeno, má fenomenální pověření. KeepKey je dodáván s náhodným kódem PIN a číslem, který chrání vaše mince. Můžete jej také použít na kompromitovaných nebo malware infikovaných počítačích, i když bych to nedoporučoval.

KeepKey podporuje bitcoiny, litecoiny, dogecoiny, namecoiny, Testnet, Ethereum a Dash. To je velký problém pro uživatele, kteří chtějí udržet své altcoiny mimo síť.

Hodnocení KeepKey: Schopnost KeepKey ukládat tak širokou škálu altcoinů je velmi lákavá. Je to trochu větší než u jiných hardwarových peněženek, ale není to velký problém. Zabezpečení je špičkové, a to je to, na čem záleží.

Více se dozvíte v naší úplné recenzi KeepKey.

KeepKey recenze

Navštivte web KeepKey

keepkey peněženka recenze

Nejjednodušší použití online bitcoinových peněženek

Nyní, když jsme prošli tvrdými (peněženkovými) věcmi, pojďme skočit do online peněženek. Online peněženky běží v cloudu, takže k nim mají uživatelé přístup prakticky z jakéhokoli výpočetního zařízení kdekoli. Tyto peněženky jsou ve srovnání s pevnými peněženkami velmi snadno přístupné a snadno se nastavují, ale nakonec jsou ovládány třetí stranou. I když tyto třetí strany neustále zlepšují zabezpečení a přijímají proaktivní opatření, stále existuje inherentní riziko.

S hardwarovými peněženkami obchodujete flexibilitu za bezpečnost. Kompromis s online peněženkami je zabezpečení pro flexibilitu. Nemůžeš mít všechno.

Recenze peněženky Coinbase

Pokud čtete tuto příručku před zakoupením prvních bitcoinů (nebo zlomků bitcoinů), pravděpodobně budete chtít začít s Coinbase.

Coinbase je jedním z nejjednodušších způsobů, jak nakupovat a ukládat své bitcoiny, a je nejoblíbenější volbou pro lidi, kteří právě začínají v krypto světě.

Coinbase je makléřství, směnárna a peněženka. To znamená, že můžete nakupovat, prodávat, obchodovat a ukládat své mince na stejné platformě. Tuto flexibilitu hardwarové peněženky nenabízejí.

Jako největší burza bitcoinů na světě je Coinbase docela velkým cílem hackerů. Výhodou, kterou má Coinbase oproti mnoha dalším online a pevným peněženkám, je to, že je zajištěna veškerá její digitální měna. To znamená, že pokud by byla platforma porušena (fyzické zabezpečení, kybernetická bezpečnost nebo krádež zaměstnanců), pojistná smlouva společnosti Coinbase by kryla jakékoli vaše ztracené peníze. Coinbase také drží pouze méně než 2% svých zákaznických prostředků online, zbytek v chladírenských skladech, což zvyšuje bezpečnost jejich zabezpečení.

Další výzvou společnosti Coinbase jsou její podstatné pověření. Je to bitcoinová společnost se sídlem v San Francisku a kryté renomovanými investory. Lloyd’s of London kryje svou pojistnou smlouvu, a tedy všechny uživatele Coinbase. Navíc, pokud jste rezidentem USA a máte jakoukoli fiat měnu, vaše peněženka Coinbase je kryta pojištěním FDIC až do výše 250 000 $ vašeho fiat. Tato pojistná smlouva se nevztahuje na hacknutí jednotlivých účtů, takže pokud máte slabé heslo a nepřijímáte odpovídající opatření s přihlašovacími údaji, je to na vás.

Ke své peněžence Coinbase můžete přistupovat prostřednictvím webu nebo prostřednictvím aplikací Coinbase pro iOS a Android. Coinbase stále ovládá všechny vaše soukromé klíče, takže bych vám doporučil, abyste jej místo nákupu prostředků používali k nákupu a prodeji bitcoinů. Pokud nepoužíváte jejich Multisignature Vault.

Multisignature Vault je slušné řešení pro zabezpečení většího množství bitcoinů. Tento Multisignature Vault je peněženka 2 ze 3. To znamená, že Coinbase má jeden klíč, vy (majitel účtu) druhý klíč a jeden klíč je sdílen. Jakékoli dva z trojice klíčů umožňují utrácení finančních prostředků.

Další bezpečnostní sítí je 48hodinová doba zpracování pro všechny výběry z Vaultů. V této velkorysé lhůtě můžete zrušit jakýkoli chybný požadavek na výběr.

Je také dobrá věc, že ​​Coinbase je renomovaná společnost, protože vám může kdykoli zrušit účet Vault.

Hodnocení Coinbase: Coinbase je skvělé místo pro začátečníky k nákupu a ukládání bitcoinů. To je řečeno, doporučil bych rychle upgradovat na hardwarovou peněženku, pokud se vaše bitcoiny hromadí. To zajistí plnou kontrolu nad vašimi mincemi.

Podívejte se na naši recenzi Coinbase pro více informací.

recenze peněženky coinbase

Recenze Coinbase

Navštivte web Coinbase

Recenze Blockchain.info

Zatímco Blockchain není zdaleka nejlepší volbou, chtěl jsem ji stejně zahrnout.

Mým hlavním hovězím s Blockchainem je, že všechny transakce je třeba směrovat přes servery společnosti a za poslední roky prošly znepokojivým počtem výpadků. Pokud vám stejně nevadí myšlenka, že je váš účet kdykoli náhodně nepřístupný, pravděpodobně budete chtít předat tento. Bitcoin je pro mnoho lidí o plné kontrole kdekoli a kdykoli. Blockchain vypadá jako krok zpět.

blockchain domů

Blockchain.info lze přistupovat buď v prohlížeči, nebo prostřednictvím mobilu, což by bylo velmi výhodné, pokud by na serveru nebylo tolik problémů. Peněženku Blockchain můžete otevřít z libovolného prohlížeče pomocí adresy peněženky a můžete zálohovat na mobilu. Existují dvě další vrstvy zabezpečení: Webová verze má 2FA (dvoufaktorové ověřování), což znamená, že Blockchain upozorní uživatele textem, když se někdo pokusí přihlásit. Mobilní uživatelé mohou také pro aplikaci nastavit požadavek na čtyřmístné heslo.

Hodnocení Blockchain.info: Prozatím je Blockchain.info dobrý plán B, ale neměl by být vaší první volbou. Zabezpečení je špičkové, ale jeho nedostatečná spolehlivost a pohodlí vyvolává červené vlajky.

Recenze Blockchain.info

Navštivte Blockchain.info

Bitcoinové papírové peněženky

Pokud jde o zabezpečení vašich bitcoinů, papírové peněženky nejsou zrovna Fort Knox. Papírové peněženky, ručně psané nebo fyzické kopie, jsou pro Malware snadnou kořistí, pokud nejste velmi opatrní při jejich generování na online PC.

Papírové peněženky jsou jedním z riskantnějších způsobů ukládat své bitcoiny, ale stále existují možnosti. Pokud nejsou šifrované, jste v zásadě turista, který na dovolené nosí náklad hotovosti a drahých šperků.

Bitcoinoví klienti

Pravděpodobně jste už několikrát slyšeli, jak se termín „bitcoinový klient“ hodí. Bitcoinový klient je software, který usnadňuje generování a zabezpečení soukromého klíče, stejně jako platby jménem soukromého klíče.

Možná se ptáte sami sebe, Jaký je rozdíl mezi bitcoinovým klientem a bitcoinovou peněženkou?

Peněženka je technicky data nutná k utrácení a přijímání bitcoinů. To zahrnuje soukromý klíč, veřejný klíč a adresu z veřejného klíče.

Klientem je však rozhraní k síti. Klient je hardware a software na zařízení, které umožňuje připojení k sítím. Zpracovává veškerou komunikaci a aktualizuje vaši peněženku o příchozí prostředky. Také používá informace z peněženky k podepisování odchozích transakcí. Klient je jen zařízení, nikoli korporátní entita.

Pokud jste stále zmatení, nebojte se. Podmínky se překrývají. Rozhodně nepomůže, že většina společností jsou klienti a peněženky a prodávat se jako „peněženky“. Například populární bitcoinová peněženka Airbitz synergizuje své funkce „peněženky“ a „klienta“, takže můžete ukládat správná data a komunikovat se sítí intuitivně a bezpečně. Pro potenciální uživatele se „peněženka“ zdá být srozumitelnější ve vztahu k jejich penězům než „klient“.

Recenze peněženky Exodus

Peněženku Exodus lze nejlépe popsat jako „peněženku s blockchainovými aktivy“, protože můžete ukládat různé kryptoměny, jako jsou bitcoiny, litecoiny, dogecoiny, ethereum a Dash. Pokud aktivně investujete do altcoinů, peněženka Exodus je velmi lákavá. Jsem fanouškem jeho kruhového designu a intuitivního rozhraní, ale Exodus byl spuštěn v červenci 2016 a je stále relativně novou peněženkou.

Integrovaná funkce výměny Exodus vám umožňuje vyměnit vaše altcoiny za bitcoiny a bitcoiny za altcoiny. Díky Shapeshift je snadné obchodovat s krypty z peněženky, což je funkce, kterou má jen velmi málo peněženek.

Mějte na paměti, že Exodus je připojen k internetu, a proto je ve své podstatě riskantnější než tvrdá peněženka.

Další informace naleznete v naší recenzi peněženky Exodus.

Recenze peněženky Exodus

Navštivte web Exodus

Recenze peněženky Jaxx

Jaxx je další softwarová peněženka, která představuje skvělou volbu pro nadšence altcoinů.

Jaxx je k dispozici na počítačích se systémy Windows, Mac a Linux. Je také přístupný na mobilních zařízeních a tabletech se systémy Android a iOS a také prostřednictvím rozšíření pro Chrome a Firefox. Peněženka funguje stejně jako jakákoli jiná bitcoinová peněženka a díky jejímu jednoduchému rozhraní je prohlížení vašeho portfolia hračkou. Líbilo se mi možnost používat různé směnné kurzy, nastavit PIN a nastavit různé velikosti poplatků za transakce (jak rychle se vaše transakce zpracovává).

Jaxx je také integrován do Shapeshiftu, jako je Exodus, takže si můžete v aplikaci vyměňovat altcoiny. To je docela sladké, vzhledem k tomu, že Jaxx v současné době podporuje bitcoiny, litecoiny, Zcash, RSK, Augur (REP), Dash a Ethereum (ETC a ETH).

Mějte na paměti, že Jaxx funguje také online a je ze své podstaty riskantnější než hardwarová peněženka nebo chladírenské úložiště.

Recenze peněženky Jaxx

Navštivte webové stránky Jaxx

Recenze bitcoinové mobilní peněženky Airbitz

Airbitz je o bezpečnosti. Je to decentralizované, zabezpečené a zálohované. Airbitz ani žádná jiná třetí strana nemá přístup k vašim mincím. Airbitz vám nabízí nezávislost. Je to jako skvělá máma.

Airbitz je také aktivní v bitcoinové komunitě a má adresář podniků, které přijímají bitcoiny. Uživatelské rozhraní Airbitz je také velmi snadno použitelné, což z něj dělá nejlepší volbu pro začátečníky, kteří hledají prvek zabezpečení.

Mobilní bitcoinová peněženka Airbitz

Navštivte webové stránky Airbitz

Recenze bitcoinové peněženky MyCelium

MyCelium je populární mezi pokročilejšími uživateli bitcoinů díky svým robustním pokročilým funkcím ochrany osobních údajů a zabezpečení. Pro začátečníky to bývá trochu složité, ale uživatelé oceňují jeho open source softwarový program a transparentnost.

Snad největším vrcholem peněženky MyCelium je to, že pokročilé funkce ochrany soukromí vám umožňují zůstat v anonymitě, zatímco pokročilé funkce zabezpečení udržují vaše bitcoiny v bezpečí. MyCelium je bohužel přístupné pouze prostřednictvím smartphonu, protože neexistuje žádné webové nebo desktopové rozhraní.

Další informace naleznete v naší recenzi peněženky MyCelium.

Mobilní bitcoinová peněženka MyCelium

Recenze peněženky MyCelium

Navštivte web MyCelium

Závěrečné myšlenky

Nic není stoprocentně bezpečné. Existují určité hardwarové a softwarové peněženky, které jsou si velmi blízké, ale nejsou dokonalé. Jedna věc, před kterou vás hardwarová a softwarová zařízení nemohou chránit, je lidská chyba. Lidská chyba zahrnuje zapomenutí vašich informací nebo oběť phishingových útoků, které vás podvádějí k odesílání bitcoinů na špatnou adresu.

V peněženkách jsou uloženy vaše peníze. Udržují vaše těžce vydělané peníze v bezpečí. Mohou však udělat jen tolik. Mějte to na paměti!

Říkají, že dobrým lidem se stávají špatné věci. Ale troufám si říci, že se to stalo jen neopatrný dobří lidé?

(Hledáte peněženku Ethereum? Podívejte se na náš seznam nejlepších možností peněženky Ethereum.)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me