Ethereum má jeden z nejvyšších tržních stropů ve světě kryptoměn, takže není překvapením, že došlo k velkému přílivu pozornosti ze strany většinové veřejnosti.

S touto zvýšenou pozorností přichází potřeba bezpečného místa pro skladování etheru.

Budeme tedy mluvit o peněženkách Ethereum. Přemýšlejte o tom, co opravdu potřebujete pro skladování svého etheru. Několik otázek k přemýšlení:

 • Potřebujete peněženku, která pojme několik měn, nebo jen Ethereum? Existuje spousta peněženek, které vám umožní držet různé krypty, stejně jako některé, které jsou výhradně pro Ethereum.
 • Plánujete často obchodovat se svým Ethereem? Některé peněženky usnadňují častým obchodníkům a jiné upřednostňují zabezpečení a mohou být trochu potíží s častým obchodováním.
 • Chcete mít přístup do své peněženky odkudkoli a kdykoli nebo pouze z jednoho místa? Mezi přístupností a zabezpečením často existuje inverzní vztah.

Na konci této příručky budete znát nejoblíbenější peněženky Ethereum a která je pro vás ideální.

Nejlepší peněženky Ethereum

Co hledat v peněžence Ethereum

Nalezení perfektní peněženky Ethereum by nemělo být obtížné, ale vyžaduje obecné pochopení toho, jak úložiště kryptoměny funguje.

V širokých tazích obecně existují čtyři různé typy peněženky:

 1. Hardwarové peněženky: Tyto peněženky jsou fyzické peněženky, do kterých jsou zašifrovány vaše soukromé klíče. Jedná se o nejbezpečnější typ. Úroveň kouzelnické banky Gringotts. Hardwarové peněženky vám umožňují uchovávat vaše kryptoměny v „chladném“ úložišti – offline – takže vaše mince jsou nepřístupné internetovým hackerům.
 2. Online peněženky: Tyto peněženky existují online. Duh. I když jsou stále považovány za extrémně bezpečné, skutečnost, že jsou připojeny k internetu, vás vystavuje malému riziku. Tyto peněženky můžete použít na různých zařízeních.
 3. Stolní peněženka: Tyto peněženky se stáhnou a nainstalují do vašeho počítače (PC nebo notebooku). Po instalaci má do peněženky přístup pouze tento konkrétní počítač.
 4. Papírové peněženky: Tyto peněženky jsou kousky papíru, na kterých jsou vaše soukromé klíče. To je extrémně riskantní, protože pokud tento kus papíru ztratíte, šance na přístup k vašim mincím v budoucnu je extrémně malá. Sbohem mulah Navíc většina webů pro generování papírové peněženky jsou ve skutečnosti phishingové stránky, které loví začínající obchodníky s kryptoměnami. Papírové peněženky pro Ethereum jsou obzvláště nevhodné, protože existuje podstatný nedostatek dobrých možností.

Při hledání bezpečné kryptoměnové peněženky dávejte pozor na následující čtyři funkce:

 1. Soukromé klíče: Chcete mít soukromý klíč, který vlastníte pouze vy. Jedná se v zásadě o klíče pro přístup k vašim mincím a o bezpečnosti zde nelze obchodovat.
 2. Rozvojová komunita: Vzhledem k tomu, že peněženky Ethereum jsou relativně nové, reputace je obrovská. Hledejte aktivní rozvojovou komunitu, která má slibnou budoucnost.
 3. Jednoduché uživatelské rozhraní: Hledejte něco, co se snadno používá. Také se chcete ujistit, že je vaše peněženka kompatibilní s různými operačními systémy.
 4. Zabezpečení a zálohování: Minimalizujte vystavení lidským chybám. Nebuďte ten, kdo dělá zprávy o ztrátě milionu dolarů v kryptoměně tím, že přemístí svou hardwarovou peněženku a zapomene zálohovat vaše informace.

Ušetřete si potíže a najděte peněženku, která má výše uvedená čtyři kritéria.

TREZOR

TREZOR je hardwarová peněženka, což znamená, že drží vaše soukromé klíče offline (což jste již věděli, protože jste si pozorně přečetli předchozí text, že ?!). Uživatelé, kteří byli původně vynalezeni pro bitcoiny, mohou nyní ukládat Ethereum na TREZOR pomocí webového rozhraní MyEtherWallet..

recenze peněženky trezoru

Toto zařízení velikosti flash disku ukládá ether offline s bezpečným elektronickým čipem. Uživatelé mohou tento elektronický čip aktivovat pouze po přihlášení pomocí svého hesla. TREZOR také používá omezené připojení USB, což znamená, že může dokonce bezpečně komunikovat s počítači, které mohly být napadeny nebo infikovány.


Celkově: TREZOR je vynikající volbou, protože je extrémně bezpečný, má aktivní vývojovou komunitu a umožňuje uživatelům ukládat bitcoiny i ethereum. Stojí to kolem 99 $.

Navštivte Trezor

Ledger Nano S

The Ledger Nano S je jednou z nejlépe hodnocených hardwarových peněženek, protože vyniká ve čtyřech kritériích, která jsme zmínili dříve. Rozhraní je velmi uživatelsky přívětivé. Dodává se s malou OLED obrazovkou, díky níž je ovládání vašich transakcí jednoduché. Uživatelé mohou nastavit čtyřmístný PIN na samotné fyzické peněžence, což je další prvek přidaný k zabránění keyloggingu.

hardwarová peněženka nano s ledger

Ledger Nano S ukládá ether offline a vyžaduje, aby uživatelé podepisovali transakce svým soukromým klíčem, aby mohli ethernet utratit. Kromě toho má Ledger Nano S možnost vytvořit semeno pro obnovení k obnovení vašich soukromých klíčů, pokud dojde ke ztrátě nebo rozbití zařízení. Tato přidaná funkce minimalizuje riziko ztráty všech vašich coinů, pokud své zařízení ztratíte. Ledge Nano S zmírňuje stres z používání hardwarové peněženky a ukládá jak Ethereum (ETH), tak Ethereum Classic (ETC).

Celkově: Ledger Nano S je krk a krk s Trezor, ale přichází za mnohem skromnější cenu 65 $. Elegantní uživatelské rozhraní a přidané prvky zabezpečení z něj činí extrémně konkurenční možnost pro každého investora do kryptoměny.

Navštivte Ledger

Peněženka Exodus

Exodus je stolní peněženka a je první peněženkou na světě pro stolní počítače, která pojme více kryptoměn. Zatímco většina krypto peněženek je omezena pouze na bitcoiny a ethereum, Exodus umožňuje držet mnohem rozmanitější portfolio.

Jedním z nejatraktivnějších aspektů programu Exodus je plynulé a čisté uživatelské rozhraní, které představuje portfolio uživatele jako výsečový graf. Exodus je vždy připojen k internetu, ale neberou vaše soukromé klíče z vašeho zařízení. Obnovení e-mailu jedním kliknutím a záložní klíčové klíče navíc umožňují obnovení vaší peněženky.

portfolio recenzí peněženek exodus

Má také zabudovaný ShapeShift, takže výměna kryptoměn je mnohem jednodušší. Výhodou Exodu je, že můžete snadno obchodovat s kryptoměnami, zatímco s hardwarovými peněženkami byste museli podstoupit zdlouhavý proces.

Celkově: Přestože má Exodus krásně jednoduché uživatelské rozhraní, je třeba si uvědomit, že je vždy připojen k internetu. Tato skutečnost je sama o sobě o něco méně bezpečná než hardwarová peněženka. Přestože je riziko zanedbatelné, stále stojí za zmínku.

Navštivte Exodus

Coinbase

Coinbase, webová peněženka, je ve srovnání s ostatními možnostmi na tomto seznamu nejjednodušší a nejjednodušší. Je to jak burza, tak peněženka. Můžete nakupovat ethereum, bitcoiny a litecoiny s fiat měnou a udržovat své kryptoměny v bezpečí.

recenze peněženky coinbase

Vzhledem k tomu, že soukromé klíče jsou uloženy na hostovaných serverech Coinbase, nemáte nakonec nad svými klíči úplnou kontrolu. Naštěstí je Coinbase extrémně důvěryhodná společnost se sídlem v San Francisku s hodnotou přes 1 miliardu a reputací velmi bezpečné a důvěryhodné.

Celkově: Díky snadnému použití je Coinbase nejlepší volbou pro mnoho začátečníků. Jedinou nevýhodou je, že uživatelé nakonec nemají stejný druh kontroly nad svými soukromými klíči jako u hardwarové peněženky.

Navštivte Coinbase

MyEtherWallet

MyEtherWallet je webová peněženka s otevřeným zdrojovým kódem, která se liší od Coinbase a jiných tradičních webových peněženek tím, že máte plnou kontrolu nad svým soukromým klíčem v počítači. To znamená, že můžete generovat nové peněženky a ukládat svůj ether, aniž byste to museli dělat na serverech MyEtherWallet. To také znamená, že jste plně zodpovědní za bezpečné zálohování peněženky.

MyEtherWallet je skvělý, protože vám umožňuje psát a přistupovat k inteligentním smlouvám. Spojuje se také s Trezor a Ledger Nano S a umožňuje bezpečný přístup k vašemu Ethereum v rámci platformy MyEther.

MyEtherWalletReview

Navštivte MyEtherWallet

Jaxx

Jaxx je softwarová peněženka, která podporuje mnoho z předních coinů kryptoměny včetně Ethereum. Peněženka je snadno dostupná na:

 • Android (mobilní zařízení a tablet)
 • iOS (mobilní zařízení a tablet)
 • OS X
 • Okna
 • Linux
 • Chrome (rozšíření)

Již brzy bude k dispozici také hardwarová peněženka.

Peněženka, navržená s ohledem na koncového uživatele, se snadno používá a má intuitivní rozhraní, které by ani začínající držitel neměl mít problém zjistit.

S Jaxxem je síla zcela ve vašich rukou. Všechny klíče jsou vytvořeny na místním zařízení a nikdy se neposílají na žádné servery. Z tohoto důvodu společnost nemá žádný způsob, jak získat přístup k vašim finančním prostředkům. Společnost Jaxx se také vyhýbá shromažďování jakýchkoli osobních údajů a za účelem použití peněženky nemusíte poskytovat žádné ověření. Pro nadšence kryptoměn, kteří si cení soukromí, je to úžasná věc.

Kromě toho je kód peněženky Jaxx auditovatelný pro kohokoli. To přináší komunitě úroveň důvěry, protože kdokoli může auditovat svou kódovou základnu a vynořit jakékoli problémy nebo mezery. Jaxx zdůrazňuje, že aby se zabránilo škodlivým copycats, jejich kód není open source. Úroveň transparentnosti, kterou poskytují, by však měla stačit k tomu, aby společnost získala vaši důvěru.

Celkově: Díky čistému rozhraní a úplné kontrole nad klíči vaší peněženky je Jaxx skvělou volbou pro uložení vaší kryptoměny. Peněženka má více zabezpečení než čistě online možnost, ale má více zranitelností než hardwarová peněženka.

Navštivte Jaxx

Mlha

Mist je hybridní desktopová peněženka s webovým rozhraním a je oficiální peněženkou uvedenou na internetu Web projektu Ethereum. Produkt je stále v beta verzi, takže při jeho používání mohou nastat problémy. Abychom těmto problémům pomohli, vývojový tým poskytuje seznam běžných problémů a jejich řešení Github wiki.

Peněženka je k dispozici pro Mac, Linux a Windows, takže pokud si ji čtete, můžete ji s největší pravděpodobností použít.

Mist chrání vaši peněženku pomocí hesla, které může nikdy se nezmění jakmile je nastaven. Důrazně doporučuji zvolit silné heslo a nezapomenout ho. Zapište si to, zapamatujte si to, uložte do trezoru, vyleptejte na dno stolu uprostřed parku – cokoli musíte udělat, abyste si to pamatovali. Pokud toto heslo ztratíte, nebudete mít do své peněženky přístup.

S mlhou máte úplnou anonymitu. Peněženku si můžete stáhnout a používat, aniž byste museli uvádět jakékoli osobní údaje nebo identifikaci. Máte také úplnou kontrolu nad svými soukromými klíči, které jsou uchovávány na kterémkoli zařízení, které používáte ke stažení peněženky.

Celkově: Jako oficiální peněženka Ethereum se při výběru Mist nemůžete pokazit. Ačkoli existují jiné peněženky s lepším rozhraním nebo vyšším zabezpečením (hardwarové peněženky), toto potvrzení přidává platformě značnou důvěru.

Navštivte Mist

MetaMask

MetaMask je rozšíření prohlížeče, které vám umožňuje spouštět Ethereum dApps přímo ve vašem prohlížeči, aniž byste museli spouštět celý uzel Ethereum. Více než jen peněženka můžete také komunikovat s dApps a chytrými smlouvami na MetaMask.

MetaMask je v současné době k dispozici pouze jako rozšíření pro Chrome nebo prostřednictvím prohlížeče Brave, ale tým uvádí, že brzy plánuje podporu Firefoxu a ostatních populárních prohlížečů.

Rozhraní MetaMask

Informace o vašem účtu jsou šifrovány a uloženy lokálně ve vašem prohlížeči, takže se serverů MetaMask nikdy nedotknou žádné informace. Rovněž máte plnou kontrolu nad správou svých soukromých klíčů.

Pokud máte potíže se začátkem MetaMask, mají na své domovské stránce video, které můžete sledovat, a také komplexní sekce zákaznické podpory na jejich webových stránkách.

Jako webová peněženka má MetaMask inherentní rizika, která se v hardwarových peněženkách nenacházejí. Vaše prostředky jsou stále náchylné na softwarové viry, ale měli byste být v pořádku, pokud budete dodržovat příslušné bezpečnostní pokyny.

Celkově: MetaMask je další skvělá volba pro uložení vašeho Etherea. Jako most k distribuovanému webu je platforma ideální pro lidi, kteří hledají peněženku s některými dalšími funkcemi.

Navštivte MetaMask

Guarda

Guarda je jednoduchá, lehká a bezpečná multi9signature peněženka, která podporuje bitcoiny, ethereum, tether, EOS, TRON a stovky dalších aktiv.

Uživatelé mohou pomocí Gaurdy nakupovat, prodávat a směňovat kryptoměny. Guarda je obzvláště pozoruhodný, protože umožňuje lidem vložit jejich aktiva v relativně uživatelsky přívětivém rozhraní.

Gaurda byl spuštěn primárně pro Ethereum v roce 2017, ale od té doby se rozšířil do široké škály produktů založených na blockchainu, podporujících více než 10 000 různých tokenů, kryptoměn a stablecoinů. Společnost má také licenci FIU (reg. FVR000109) pro virtuální měnu na směnárně fiat.

Web Gaurdy poznamenává, že společnost si cení soukromí a anonymity uživatelů a že platforma neukládá vaše záložní soubory, soukromé klíče ani žádná další data na serverech Guarda. Generální ředitel společnosti Gaurda, Paul Sokolov, strávil více než 5 let v blockchainovém průmyslu se zájmy v oblasti správy kryptoměny bez úschovy a řešení ochrany osobních údajů. CMO Maria Carola začínala v Guardě jako copywriterka a od té doby pokročila v dohledu nad veškerým marketingovým úsilím Guardy.

Tým nabízí svým uživatelům nepřetržitou podporu.

Celkově: Gaurda se zdá být skvělým odlehčovacím řešením bez úschovy pro širokou škálu žetonů. Aspekt sázek je opravdu čistý a doporučujeme našim čtenářům, aby se dále vzdělávali v koncepci, než začnou jednat.

Závěrečné myšlenky

Než vás pustíme do světa peněženek Ethereum, projdeme si několik závěrečných rad. Určitě věnujte pozornost, protože tyto tipy vám v budoucnu mohou ušetřit spoustu času (a mincí).

 1. VŽDY zálohujte své peněženky. Mnoho z výše uvedených peněženek nabízí možnost použít pneumonickou nebo počáteční frázi pro případ, že by se vaší peněžence něco stalo. To je docela standardní, ale nezapomeňte zkontrolovat, zda to není výslovně uvedeno. Je hloupé ztratit všechny své mince, protože jste ztratili telefon nebo smažili pevný disk.
 2. Přidejte další zabezpečení. Jednoduchá dodatečná bezpečnostní opatření, jako je dvoufaktorové ověřování prostřednictvím ověřování Google, vám mohou v budoucnu zabránit v napadení. Pamatujte, že ověřování textových zpráv není tak bezpečná metoda, protože telefony lze klonovat.
 3. Udržujte svůj software aktualizovaný. Proto je důležité hledat aktivní vývojovou komunitu pro jakoukoli peněženku, kterou si vyberete. Tyto komunity se věnují nejen tomu, aby byly peněženky robustnější a uživatelsky přívětivější, ale také upřednostňují zabezpečení. Využijte toho. Ujistěte se, že je váš software aktuální.

Nezapomeňte držet krok s nejnovějšími informacemi o zabezpečení Etherea. Čím více budete vědět, tím lépe se budete investovat a chránit své kryptoměny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me