Co je to plný uzel bitcoinů?

Síť bitcoinů je soubor počítačů po celém světě, které používají software Bitcoin Core a který ověřuje transakce a blokuje. Jedná se o distribuci těchto „uzlů“ (termín pro počítač připojený k síti) a skutečnost, že si kdokoli může jeden z nich nastavit, činí bitcoin „decentralizovaným“. To znamená, že kdokoli kdekoli může nastavit bitcoinový uzel, pokud má přístup k počítači s požadovaným výkonem a připojením k internetu. A pokud je funkční pouze jeden uzel, bitcoin žije dál.

mapa bitcoinových uzlů 2016

Většina bitcoinových uzlů funguje také jako bitcoinový klient, který umožňuje odesílání transakcí do sítě. To znamená, že uzel funguje jako vaše osobní rozhraní se sítí bitcoinů jako celkem. Spuštění uzlu zajistí, že vaše bitcoinové transakce budou ověřeny a odeslány tomu, s kým obchodujete. To vám dává sílu posílat necenzurovatelné peníze po celém světě nebo přes ulici do vašich rukou a přispívá to k zabezpečení a síle samotné bitcoinové sítě.

Spuštění uzlu se liší od těžby bitcoinu, což zahrnuje spuštění speciálního softwaru, který pracuje na řešení nebo dokončení nových bloků v síti, uvolnění určitého počtu bitcoinů do počítačů odpovědných za přidání bloku do blockchainu. Zatímco těžba bitcoinů je poměrně náročná na zdroje a většinu těžebních prací provádějí velké společnosti s datovými centry věnovanými tomuto procesu, provoz celého uzlu je přístupný komukoli.

Dobře, rozumím…. Proč bych měl spustit celý uzel?

Existuje mnoho důvodů, proč si sami nastavit celý uzel:

 1. Vy věříte v bitcoiny a chcete, aby síť rostla a uspěla. Každý uzel přidaný do sítě nás přivádí blíže k budoucnosti, kde všichni obchodují v bitcoinové síti a žádné vlády ani jiné třetí strany nemohou udělat nic, aby to zastavily.
 2. Máte v úmyslu používat bitcoinové sítě k provádění mnoha transakcí a chcete zajistit, aby byly vaše transakce ověřeny. Myšlenkou bitcoinu je odstranění důvěry v peněžní systém: nemusíte věřit bance, aby držela nebo posílala vaše peníze. Pokud však nepoužíváte vlastní uzel, stále důvěřujete někomu, kdo uzel provozuje, aby tuto transakci včas ověřil. Vzít svůj finanční život do vlastních rukou je zmocnění.
 3. Můžete říct všem svým přátelům, že bitcoiny nevlastníte, ale jste bitcoiny … alespoň část z nich &# 128578;

Jsem přesvědčen! Jak mohu nastavit celý uzel?

Existují 3 způsoby, jak nastavit svůj vlastní bitcoinový uzel, od nynějška, od docela technických a časově náročných až po opravdu snadné, ale trochu dražší. Jak bude vývoj a přijetí technologie bitcoinů pokračovat, bude tento proces jen snazší a levnější. Chcete-li však předstihnout hru a skočit do akce hned, uděláte to jedním z těchto způsobů:

 • Nastavení uzlu na vašem vlastním počítači (nebo Raspberry Pi nebo jakémkoli počítači s požadovaným hardwarem), nebo
 • Nastavení uzlu v cloudu pomocí hostingové služby, jako jsou Amazon Web Services, Digital Ocean nebo libovolný počet dalších poskytovatelů, nebo
 • Nákup samostatného zařízení „node-in-a-box“, které automaticky nastaví uzel (o této možnosti se dozvíte přeskočením dolů)

Jsem připraven na uzel, pojďme na to!

Zatímco první dvě metody jsou v procesu velmi podobné, pro každou z nich je třeba vzít v úvahu.

 1. Vyberte si svůj stroj!

Uzel budete muset nastavit v počítači, který má tyto minimální požadované hardwarové specifikace:

 • Nejnovější verze operačního systému macOS, Linux nebo Windows
 • 145 GB volného místa na disku
 • 2 GB RAM
 • Vysokorychlostní připojení k internetu (minimálně 50kB / s)
 • Neomezené nebo velmi vysoké limity nahrávání / stahování (uzel může nahrát ~ 200 GB a stáhnout ~ 20 GB za měsíc)

Pokud se rozhodnete využít cloud a nastavit na virtuálním serveru, ujistěte se, že jakýkoli stroj, který si pronajmete, má stejné specifikace! Nejlevnější možnost, kterou jsem našel, byla od Scaleway, kde můžete získat dostatečně výkonný stroj pro provozování uzlu za přibližně 8 $ / měsíc. K tomu budete:

 • jděte do https://www.scaleway.com/
 • zaregistrovat se na instanci C1 (jejich nejnižší možnost)
 • přidejte 3 50GB úložné objemy a ujistěte se, že máte dostatek úložného prostoru pro celý bitcoinový blockchain.

Existuje spousta dalších poskytovatelů, kteří mohou uzel zvládnout, takže jděte do toho nakupovat nebo použijte svého oblíbeného, ​​pokud ho máte. Digital Ocean a Amazon Web Services jsou oblíbené možnosti, ale budou vás stát o něco víc.

Poznámka: Věnujte pozornost šířce pásma nebo datovým limitům u jakéhokoli cloudového řešení, protože mnoho poskytovatelů tam bude po určitém bodě rychlost připojení omezovat.

 1. Spusťte instalaci!

Pokud plánujete lokální spuštění vašeho uzlu na počítači, můžete se rozhodnout, zda chcete spustit software Bitcoin Core jako standardní aplikaci (GUI nebo grafické uživatelské rozhraní) nebo prostřednictvím příkazového řádku jako proces na pozadí. Pokud pracujete na cloudu, pravděpodobně použijete metodu příkazového řádku.

Chci spustit software GUI!

Máte tedy rádi grafická rozhraní. Skvělý! Zde je postup:

 • Stáhněte si nejnovější grafické uživatelské rozhraní Bitcoin Core z webu stránka pro stahování bitcoin.org pro zvolený operační systém.
 • Spusťte software a budete vyzváni k výběru adresáře pro ukládání dat blockchainu. Pokud zde nemáte konkrétní předvolbu, ponechte zaškrtnutou možnost „Použít výchozí datový adresář“ a stiskněte OK.
 • V tomto okamžiku se na počítačích se systémem Windows může zobrazit výzva brány firewall s žádostí o povolení k umožnění komunikace bitcoinu přes web. Zaškrtněte všechna políčka a povolte tato oprávnění.
 • Software by měl začít stahovat blockchain. To bude trvat kdekoli od 12 hodin do několika dní v závislosti na rychlosti vašeho internetu a šířce pásma. Nechte to dokončit a oficiálně provozujete plný uzel bitcoinů! V sekci Konfigurace sítě níže se ujistěte, že váš uzel má přístup, který potřebuje ke správnému fungování.

Chci použít příkazový řádek!

Takže vykopáte příkazový řádek, nebo byste raději nechali na pozadí běžet Bitcoin Core? Bonbón! Tady jsme:

 • Abychom tento proces zjednodušili, společnost Earl.com (dříve 21.co) sestavila snadno použitelný skript, díky kterému je instalace uzlu pomocí příkazového řádku hračkou.!
 • Otevřete příkazový řádek (Windows) nebo terminál (macOS a Linux) a vložte tento příkaz:
 • Stiskněte klávesu Enter a měla by se zobrazit uvítací zpráva (jako je tato):
  • Nechte proces běžet jeho průběh! Stáhne si software Bitcoin Core a pokusí se nastavit přesměrování portů. Pokud nemůže automaticky nastavit přesměrování portů, zobrazí se zpráva jako tato:

  • Měli byste také obdržet zprávu o úspěchu! Váš uzel je nainstalován a běží. Přejděte dolů do sekce Konfigurace sítě níže a ujistěte se, že je vše správně nastaveno pro správné fungování.
  1. Konfigurace sítě

  Ať už jste uzel nastavili pomocí standardního softwaru grafického uživatelského rozhraní nebo prostřednictvím příkazového řádku, bude nutné provést určité nastavení sítě, abyste se ujistili, že uzel může odesílat a přijímat připojení ze sítě bitcoinů.

  Zde je třeba dokončit dvě úlohy:

  • Poskytněte svému počítači statickou adresu IP
  • Nastavení přesměrování portů

  Místo toho, abych prošel celým tímto procesem, nechám skvělé lidi na bitcoin.org, aby se o to postarali! Viz oficiální průvodce podrobné pokyny pro přístup k routeru a jeho nastavení pro správné zacházení s uzlem.

  Pokud jste nastavili svůj uzel v cloudu, může se tento proces podle poskytovatele služeb velmi lišit. Obraťte se na tým podpory pro vašeho konkrétního poskytovatele nebo přejděte na SuperUser (stránka s otázkami a odpověďmi pro tento druh věcí), kde získáte pomoc!

  Takže … a co Node-in-a-Box?

  Toto je zdaleka nejjednodušší způsob, jak nastavit plný uzel právě teď. Jednoduchý modul plug-and-play, který zapojíte do svého internetového routeru stejně jako kabelový box. To vám umožní spustit vyhrazený uzel bez instalace čehokoli na vašem počítači nebo jiném počítači. Stále však budete muset dokončit kroky konfigurace sítě uvedené v části výše!

  Jediný projekt, který je nyní zdánlivě k dispozici, je Bitseed. Bitseed je v současné době docela drahý kolem 360 $, ale z recenzí se zdá, že funguje jako inzerovaný a udržuje věci velmi jednoduché. Za chvíli budou ze dřeva vycházet konkurenti, takže pozorujte, jak prostor dospívá.

  Zisk!

  Jakmile je software spuštěn, blockchain se zcela synchronizoval a vaše síťová nastavení jsou správná, máte to za sebou! Oficiálně jste přispívajícím členem bitcoinové sítě. Vítejte v budoucnosti peněz.

  Balení

  Bitcoin je napájen uzly.

  Více uzlů = silnější bitcoin.

  Měli byste spustit uzel. Možná dva.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me