Nespočet podnikatelů v oboru fintech zaměřilo své zaměření na mramorové sloupy na vysoké finance a vypálili tisíce podnikatelských nápadů, které by je narušily, ale žádný z nich ještě neudělal nic. Alex Mashinsky a Celsius to vlastně mohou dělat s úrokovými účty kryptoměny.

“Celsius jde po všech penězích na světě,” říká Alex Mashinsky, zakladatel Celsia, který plánuje udělat víc než jen důlek.

Investičním bankám se daří navzdory rušné aktivitě fintech a hrozícím ekonomickým hrozbám – JP Morgan oslavila v roce 2019 rekordně nejziskovější rok v historii Čistý příjem 36,4 miliardy USD, převážná část pochází z velmi důležité strategie zvané Zabezpečení (Sec) Lending – do toho se dost brzy dostáváme.

Alex ví něco o budování strategicky hodnotných společností. Uskutečnil také přibližně 120 investic VC, je držitelem 34 patentů, získal více než miliardu dolarů a dosáhl výše 3 miliard dolarů.

Alex je ve své osmé startupové společnosti jako zakladatel a dvě z jeho společností, Arbinet a Transit Wireless, jsou dva z největších newyorských východů s rizikovým rizikem v historii, s výjezdy 750 milionů $ a 1,2 miliardy $. Hlavní podobnost mezi těmito odchody spočívá v tom, že společnosti vybudovaly monopolní postavení ve svých průmyslových odvětvích a využily průkopnickou technologii k průkopnické obchodní modely považované za nemožné.

Například vynálezem VoIP (hlasu IP) na začátku 2000. let pomohl Alex více než jedné miliardě lidí obejít telekomunikační monopoly používáním hlasu přes internet zdarma.

Celsius si klade za cíl přivést do kryptoměny 7,5 miliardy lidí z tradičního světa úročených účtů, v současné době s jedním Aplikace Celsia uživatele najednou. Celsius s kryptokontinentálním úrokovým účtem v počátečních fázích prokázal potenciál.

V nominální hodnotě je koncept snadno pochopitelný: Uživatelé vkládají libovolné množství různých digitálních aktiv a vydělávají roční úrokovou sazbu vyšší než 11% – ostré srovnání s tradičními bankovními spořicími účty, které nabízejí kdekoli mezi 0,01% až 2 %.

Jak to Celsius dokáže na účtech kryptoúroků, vyžaduje odloupnutí vrstev cibule financí, k čemuž Alex v tomto článku mistrovsky pomohl..

Většině lidí chybí to, co banky říkají svým investorům, jak každé čtvrtletí vydělávají 15–18% na penězích svých vkladatelů, “začíná Alex. “Pokud by jim záleželo na jejich klientech, banky by mohly platit 9% stejně jako my.” Zaměřují se na vrácení zisků akcionářům, nemají zájem vkladatelů, oba se přímo střetávají.

Steven Buchko z CoinCentral poprvé pohovořil s Alexem již v roce 2018, kdy byl Celsius uprostřed zahájení své aplikace. Rychle vpřed do dnešního dne slaví Celsius několik dalších významných milníků – milník vkladu 53,5 tis. BTC (přibližně 513 600 000 USD), více než 100 000 uživatelů, vklady v hodnotě téměř 1 miliardy USD.

V tomto rozhovoru spárujeme Alexa s Alexem: CoinCentral’s Moskov a Celsius Mashinsky.

Poznámka redakce: nezapomeňte se podívat na našeho průvodce na webu Celsiova platforma pro hlubší ponor.

Výzva ke stavové frontě s Blockchain: edice Investment Bank

Málokdy navštívíte atraktivní finanční příležitosti bez zdravé dávky nedůvěry nebo skepticismu. Výraz Pokud je to příliš dobré na to, aby to byla pravda, pravděpodobně… je postaven na vícegeneračních zkušenostech ze zklamání, triků a obvykle chlapa s vybledlým úsměvem, drahým oblekem a účesem 100 $.

nicméně, příliš dobré, aby to byla pravda může mít menší váhu v paradigmatu, které je již značně vychýlené proti vašim nejlepším zájmům. Alespoň to tvrdí Celsiový étos.

„Když jsem v 90. letech vytvořil VoIP, byli jsme schopni nabídnout tuto službu za pětinu ceny,“ říká Mashinsky. “Lidé říkali, že je nemožné nabídnout levnější služby než AT.”&T. Dnes lidé předpokládají, že jen proto, že jim banka platí úroky 1%, nemůže banku nikdo porazit. “

“Ale, pane Mashinsky, jak banka vůbec platí lidem 1%?” může se ptát zvědavý čtenář.

Když uvažujeme o velkých bankách, obvykle si myslíme o gigantických budovách, které sedí v nejdražších ulicích centra a vysoce placených vedoucích. Banky prostě vědí, jak vydělat peníze, a to i v jejich temnějších dobách. V roce 2008 následku, 1,6 miliardy dolarů z výpomoci federální banky šel do vedení. Lloyd Blankfein, tehdejší prezident a výkonný ředitel společnosti Goldman Sachs, odešel v tomto roce s kompenzací 54 milionů dolarů a pět nejlepších manažerů získalo 242 milionů dolarů. Dům nikdy neztratí.

Abychom pochopili, jak banky vydělávají své peníze, Mashinsky nás prosí, abychom studovali něco, co pár Američanů mimo svět financí ví o tzv. půjčky cenných papírů.

Půjčky cenných papírů nebo půjčky cenných papírů je praxe „půjčování“ akcií, cenných papírů nebo derivátů investorovi nebo firmě. Obvykle se to děje mezi makléři a obchodníky, a ne jednotlivými investory. Jako klíčová součást vytváření likvidity trhu (konkrétně pro opětovnou hypotéku nebo v podstatě proces usnadňující obchodování s krátkými a jinými opcemi) může být půjčka na druhou stranu neuvěřitelně lukrativní.

Mashinsky nás provede jednoduchým příkladem.

“Řekněme, že si koupíte akcie TSLA od Charlese Schwaba.” Berete na sebe riziko, že TSLA půjde nahoru nebo dolů, ale na zadní straně, Charles Schwab půjčuje vaši TSLA jiným makléřům a prodejcům a vydělává něco mezi 12% až 17% ročně.

Kolik vy, investor a vlastník TSLA, vyděláváte na Schwabově úrokovém výnosu? Velká tlustá nula.

Podobně většina bankovních spořicích účtů historicky nabízela vkladatelům částku procenta (nyní více než 2%) z jejich aktiv, ale půjčuje vkladatele, aby získal vydatné výnosy. JP Morgan, finanční monstrum zakořeněné v americké historii, banky pro více než 100 milionů Američanů, kteří mají Chase karty, bankovní účty a další účty.

„Náklady na kapitál společnosti JP Morgan jsou nižší než 1%,“ říká Mashinsky. “Jejich návratnost se blíží 17%.” Takto vydělávají 36 miliard USD ročně, které většinou používají k odkupu svých akcií, vyplácení dividend akcionářům a odměňování vedoucích pracovníků. Jak je to dobré pro vkladatele? Co z toho má vkladatel? Vezmou peníze, které jim dáte zdarma, a půjčí vám je zpět a z vaší kreditní karty vám naúčtují 24%. “

Mashinsky nás přivádí k pointy, kterých má mnoho.

“Pokud má banka na vaše peníze páku 10: 1, pokud si peníze vyberete, ztratí 10x.”. Jediný, kdo má moc nechat banku dělat to, co dělá, jste vy. Prostě nevíte, že nemáte moc. “

Celsius se snaží převrátit scénář.

Celsius úrokové sazby kryptoúrokového účtu

Celsiově úrokové sazby na kryptoúrokovém účtu na stabilních vkladech.

“Ukaž mi fintechovou společnost, která škrábla jakoukoli banku,” říká Mashinsky. “JP Morgan právě zažil svůj nejlepší rok.” Žádná fintech společnost nebyla schopna sesadit nebo sesadit z trůnu tyto instituce. Prostě zesílí a zavedou to. Instituce v mé hře nemohou vyhrát. Vzali jsme nejšťavnatější část Wall Street a přenesli ji do krypto komunity. Lidé mě nenávidí za rozlití fazolí. Většinu poplatků dejte vkladatelům. Vkladatelům dáváme 80% výnosů. “

Celsius: Blockchain Verified Interest a Cryptocurrency Interest Accounts

Historicky monopoly stavěly pevnost kolem svých obchodních zájmů pomocí vysokých překážek vstupu vytvořených stávající infrastrukturou, kterou postavili nebo zakoupili. Pokrok v technologii však může často zastarat stávající infrastrukturu, protože jsme viděli dopad automobilů a letadel na železniční průmysl.

Mashinsky chce použít blockchain jako impuls k svržení dominance Wall Street a přinést lidem finanční zmocnění.

“Začněme s bankou,” vede Mashinsky. “Představte si funkci veřejného auditu.” Vložíte vklad v bance a zeptáte se, kam směřují vaše peníze, kam jsou uloženy, komu je půjčují, kolik jim banka účtuje, kolik z těchto peněz se vám vrací a jak plánují o distribuci zpět k vám. “

“Pokud nejste jednotlivcem s vysokým čistým jměním, kterákoli banka vás vyhodí a vypne váš účet, protože má tu drzost klást tyto otázky,” vtipkuje Mashinsky. “Předpokládají, že mramorové sloupy před každou bankou mluví samy za sebe: umí vydělávat peníze.” Nemusí nic dokazovat. “

“Nejen to, ale hromadící se činnosti spojené s přemisťováním, které vláda dělá, nás také dostanou do problémů.” Máme více než 100 USD v deficitu a 120 USD v pasivech. Pokud banky selžou a budou vyplaceny nebo vykoupeny, pouze se to prodlužuje. Sedadla v titanicu můžete kdykoli změnit, ale loď se stále potápí. Tato loď klesá bez ohledu na to, otázkou je, kolik vody zabírá.

Celsius omezuje banky a vlády pomocí blockchainu, aby umožnil všem stranám zviditelnit jeho obchodní fungování. Muselo to začít novým vymýšlením úročeného účtu od nuly.

“Důvodem, proč se Celsius zaměřuje na transparentnost a používání účetní knihy, je jeho úžasný mechanismus k zajištění zájmu.” Nemohu použít kreditní kartu k doručení poplatků, protože jejich poplatky jsou příliš vysoké. Bitfnix nedávno pomocí blockchainu přesunul téměř 1 $ za 6 $. To u jiné infrastruktury není možné “

„Používáme blockchain jako vozidlo dodávající úroky na front-endu a na back-endu používáme transparentnost a otevřené účetní knihy. Celsians.com, je například web třetí strany, který používá data blockchainu k auditu Celsia. Berou všechny peněženky, které publikujeme, protože transakce jsou veřejné, vše, co říkáme, si můžete ověřit. Komu tyto půjčky dávají. Platby přicházejí. Můžeme vidět úroky, kdo platí úroky a kdo Celsius tyto úroky platí. Publikujeme všechny peněženky na webu, nemusíte být členem Celsia, můžete si to ověřit pouhým vědomím, že blockchain funguje. “

Příklad kryptoměnových úrokových sazeb na Celsia.

Sazby kryptoměnového úrokového účtu Celsisu, s laskavým svolením Celsians.com

Mashinsky vidí Celsia jako budoucnost finančních institucí, i když jen jako základ.

“Doufáme, že jsme postavili kostru základu budoucí instituce.” Nejde o Celsia, ale o vytvoření zcela nové infrastruktury, která nahradí Wall Street. “

“Celsius sdílel, kolik účtujeme zákazníkům, kolik vyděláváme a kolik vyplácíme za posledních 114 týdnů od našeho uvedení na trh,” říká hrdě Mashinsky. “Jsme pravděpodobně nejtransparentnější společností v kryptoměně.” Naše komunita pravidelně provádí audity našich čísla přes blockchain také.”

Vedení trhu s krypto úrokovými účty

Díky celkovým výdělkům v BTC a ETH než celé konkurenci v prostoru kryptoměny si Celsius vydobyl značný pokrok.

Mashinsky připisuje Celsiovi vedoucí postavení na trhu s úsilím komunity a provozním provedením. Mašinský, který tři roky sloužil v izraelské armádě, se nevyhýbá tomu, aby se vydal za kriminální.

Příklad kryptoměnových úrokových sazeb na Celsia.

Příklad kryptoměnových úrokových sazeb na Celsia.

“Celsius udělal víc než kdokoli jiný, protože naši konkurenti prostě neplatí uživatelům dost.” Celsius distribuuje 80% svých výnosů své komunitě, zatímco naši konkurenti právě zveřejnili 30% z čistého zisku což je mnohem méně. “

“Žádná z těchto společností vám neukáže, jak získávají úroky nebo sdílejí jakékoli podrobnosti o svém podnikání,” říká Mashinsky. “Mnoho z nich vám ani neposkytne fyzickou adresu toho, kde jsou jejich kanceláře.” Takovým společnostem bych nevěřil. “

krypto úrokové sazby na účtu

Srovnání úrokových sazeb kryptoúrokových a fiatových úrokových sazeb (Zdroj: Celsius)

“Mnoho z nich se jednoduše snaží přímo konkurovat nám.” Nezískávají sazbu, dotují výplaty penězi VC, které získali od chlapů typu Wall-street, “ukazuje Mashinsky na konkurenty BlockFi a Cred. Celsius je úsilí komunity, jehož cílem je poskytnout komunitě co nejvíce úsilí. “

Pokud plánujete porazit Celsia, tvrdí Mashinsky, měli byste být lépe připraveni snížit své ziskové marže.

“Pokud chcete nabízet vyšší sazby než Celsia, raději dejte komunitě více než 80% z toho, co vyděláte.” Chceme nastavit latku opravdu vysoko. “

2020, růst a další

Úrokový výklenek účtu kryptoměny je komparativní komparátor, když stojí vedle tradičního trhu s úroky. Pro Mashinského to znamená jen prostor pro růst.

“Celsius jde po všech penězích na světě.” 7,5 miliardy lidí chce získat větší zájem, přesto banky a vlády stále snižují sazby a dávají všechny peníze korporacím a bankám „příliš velkým na to, aby selhaly“, “říká Mashinsky a připravuje vzrušující tečnu k současné ekonomické situaci.

“Všechny peníze, které nyní tiskneme, by měly směřovat do infrastruktury této země,” začíná Mashinsky. “Dokončení všeho na místě vyžaduje desítky bilionů dolarů.” Místo toho, abychom je utráceli za infrastrukturu, dáváme je leteckým společnostem, hotelům a lodním společnostem. Odpovídáme všem, zombie společnostem, krmení vyléčí kohokoli, přesně to, co Japonsko dělalo za posledních 30 let. To je moje hovězí maso. Vzít si vzácné dolary z budoucnosti – půjčit si je od našich dětí, donutit je, aby z nich v budoucnu platily daně, a utrácet je za udržování našeho životního stylu dnes. “

“Pokud poskytnete spolehlivý úrokový výnos, sedm miliard lidí bude chtít využít vaši službu,” Mashinsky novináři. “To byl náš plán od začátku – poskytovat úrokové výnosy co největšímu počtu lidí a v tomto procesu vytvářet hromadné přijetí všech mincí, které podporujeme.”

Jeden z tokenů Celsia které nevyhnutelně upozorní, je jeho vlastní. CEL lze použít k efektivnímu zvýšení úrokových sazeb na spořicích účtech a snížení úrokových sazeb z úvěrů.

„Hlavní funkcí společnosti CEL je nabídnout až o 30% větší úrok a poskytnout 5% příjem, pokud ji HODL použijete,“ ale máme další nástroje.“

Vklady v kryptoměně však nejsou pojištěny FDIC, což je překážkou v aspektu získávání uživatelů pro mnoho kryptoměnových úrokových společností. Jak společnost jako Celsius zmírňuje riziko, že uživatelé přijdou o svá aktiva v soudném dni nebo hackerském scénáři?

Půjčujeme pouze mince na kolaterál, takže všechny půjčky jsou kryté aktivy, “říká Mashinsky. “Většina bank je využívána 10x prostřednictvím částečných rezerv a půjčuje spotřebitelům bez zajištění prostřednictvím kreditních karet, takže si myslím, že jsme ve skutečnosti bezpečnější než většina bank.” Od uvedení na trh jsme měli nulové výchozí hodnoty, zatímco všechny hlavní banky za posledních 60 dní právě převzaly ztráty ve výši 30 miliard USD. “

Celsia, příležitosti a další

Mashinsky přináší do kryptoměny desítky let zkušeností podnikatele, což je vertikální oblast, kterou sleduje od roku 2013. Příležitost podle Mashinského vyžaduje použití blockchainu pro inovativní obchodní modely, nejen tradiční repliky na blockchainu.

“Nejlepší příležitostí je pro startupy vymyslet nový obchodní model, který lze provést pouze na blockchainu, jak to udělal Celsius s úrokovými výnosy na účtech kryptoúroků.” Mnoho krypto společností prostě kopíruje obchodní modely Wall Street a říká se jim revoluční. VOIP jsem vynalezl v roce 1994 a nyní stavíme MOIP (Money over IP), abychom masám poskytli nový decentralizovaný finanční systém založený na blockchainu. “

Mashinsky také poukazuje na odpovědnost podnikatelů za to, že se kryptoměna stane běžnou.

“Čekali jsme roky na masové přijetí.” Zatímco bitcoinu se ve srovnání s jinými třídami aktiv dařilo, získává možná stupeň C za zařazení, měřítko, přijetí. Po celém světě existuje asi 30-35 milionů aktivních jedinečných peněženek pro všechny mince. Z hlediska adopce jsme velmi brzy. Celsius částečně vznikl dotazem, jak se můžeme dostat k masové adopci. “

“Máme téměř 100 000 uživatelů, kteří provedli KYC: to je obrovské množství pro kryptoměnu, ale stále malé číslo pro fintech.” Myslím, že je pro lidi těžké uvěřit, že můžeme zaplatit 9% z něčeho na základě USD (stablecoiny), když jim banka řekne, že jim nemůže zaplatit ani 1%. “

Mashinsky radí lidem, aby se vzdělávali, ale měli být opatrní.

“Důvěřujte, ale ověřte,” říká Mashinsky o blockchainu, který odráží Reaganův přístup k Rusům ve studené válce. Jeho přístup ke zprávám je podobný. Odkud má podnikatel jako Mashinsky své každodenní informace?

Sleduji spoustu novinek přes Youtube a čtu WSJ a další finanční zpravodajské zdroje. Také konkrétní hospody jako Coincentral :), “lichotivě poznamenává Mashinsky.

Na závěr Mashinsky tlačí lidi, aby přijali opatření a změnili věci sami tím, že přijmou opatření.

“Pokud se ti hra nelíbí, vymysli novou.” Volba je na většině z nás. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me