Co první vám napadne, když uslyšíte „over-the-counter“?

Pro mnohé bude tato fráze vytvářet obrázky snadného přístupu k lékům. OTC však existuje už nějakou dobu a kořeny vychází z některé z první výměny zboží v obchodech. Konkrétněji odkazuje na jednoduchý přístup část než cokoli jiného.

Kryptotrhy se vyvíjejí a velcí i malí hráči hledají nejlepší způsoby, jak se zapojit. Chystáme se hlouběji ponořit do OTC, protože se týká kryptoměny, a zjistit, jaké příležitosti se trhy virtuální měny otevírají nové třídě investorů.

Ale než to uděláme, měli bychom pravděpodobně dostat nějaké otravné definice z cesty:

Zabezpečení (n): Cenným papírem je jakýkoli finanční nástroj, který má peněžní hodnotu a je směnitelný / obchodovatelný na trhu. Cenné papíry se ve většině případů používají jako nástroj pro dosažení zisku, ale lze je použít také z technických důvodů, jako je zajištění.

Výměna (n): Většina cenných papírů se obchoduje na burzách. Burza je tržiště, které obchoduje s cennými papíry a dalšími složitými finančními nástroji. Centrálně sdružují makléře, dealery a investory, aby standardizovali nákup a prodej těchto nástrojů. Prostřednictvím regulace také monitorují trhy, aby zabránili podvodům.

OTC (n): Over-the-counter je fantazijní způsob, jak říci „decentralizované obchodování“. Objednávky nejsou uvedeny v seznamu veřejných zakázek. Klienti mohou s každým obchodovat prostřednictvím makléře, aniž by kdokoli jiný věděl o jejich transakci.

OTC. Centralizované trhy existují už stovky let

Centralizované trhy existují už stovky let

V tradičním finančním světě mohou společnosti, které nemají správnou pověst a / nebo nepožadují finanční prostředky na zaplacení poplatků za směnu, využít OTC cestu ke zvýšení kapitálu. V krypto kontextu nyní vidíme, jak se tento fenomén odehrává, jak boom ICO nabývá na tempu.

Jinde jsou velmi velcí držitelé kryptoměn (velryby) by raději uskutečňoval velké obchody, aniž by příliš přitahoval pozornost, a proto hledá specializované makléře, aby se tak stalo.

Největší OTC trhy

Je poměrně obtížné odhadnout, které trhy a makléři jsou největší v kryptosféře, protože mnoho obchodů v této oblasti probíhá soukromě. Vinny Lingham z projektu Civic nastínil některé ze svých myšlenek na toto téma v příspěvku na blogu a přes twitter před několika lety:

Přehlížená skutečnost: OTC trh pro bitcoiny je větší než devizový trh. Ceny určují ceny, ale velké obchody se tam nedějí.


– Vinny Lingham (@VinnyLingham) 26. června 2016

Klíčovým zážitkem z jeho zkušeností bylo, že bohatí nepoužívají burzy k nákupu svých bitcoinů. Protože tyto velryby obchodují v tak velkém množství, objednávky by přemohly burzy a dramaticky posunuly cenu. Výsledkem je, že objem burz nepředstavuje pravdu nabídka a poptávka za bitcoiny.

Mezi dobře zavedené a respektované OTC makléře v tomto prostoru patří:

  • BitStocks
  • CircleTrade
  • Cumberland
  • itBit
  • JumpTrading
  • IBC Group
  • Genesis obchodování

Tito makléři bohužel jednají pouze s obchodníky s čistým jměním. V následující části však poskytneme několik alternativ pro takzvané „malé ryby“.

Jak začít

Existuje několik způsobů, jak začít obchodovat s vaší oblíbenou kryptoměnou přes přepážku:

Investice ICO

Nejmódnější OTC nástroj, který se na scénu dostal za poslední roky. Ve většině případů model ICO umožňuje investorům podporovat jejich oblíbené projekty a přijímat tokeny přímo bez přísného dohledu úřadů. Společnosti získaly enormní množství kapitálu během několika dní a vytvořily tak příležitost posunout cíle projektu kupředu. Zde je několik tipů, jak najít nejlepší ICO, do kterých chcete investovat.

AirSwap

Projekt AirSwap je inovativní způsob výměny tokenů kryptoměny prostřednictvím globální decentralizované sítě. AirSwap není burza kryptoměn a neuvádí tokeny ani ceny tokenů. Místo toho uživatelé sítě zpřístupňují tokeny k obchodování a systému s automatickým párováním kupujících a prodejců podle jejich požadavků:

OTC - obchodní proces AirSwap

Obchodní proces AirSwap

K úplnému odstranění prostředníka jejich tým implementoval vzrušující technologii kryptoměny zvanou atomové swapy. Obchodování lze provádět prostřednictvím MetaMask nebo přímo z vysoce zabezpečené hardwarové peněženky Ledger Nano S nebo Trezor. Pokud potřebujete pomoc s nastavením, podívejte se na našeho průvodce Ledger.

AirSwap vám poskytne pouze doporučení ohledně obchodních cen. Pravděpodobně je dobrý nápad věnovat pozornost cenám uvedeným na burze kryptoměn, jako je Binance, abyste při obchodování získali míč. Dále v tuto chvíli poskytují pouze obchodování s tokeny Ethereum, ale podle vývoje platformy pravděpodobně přidají další tokeny blockchainu..

LocalBitcoins

Založeno z Helsinek ve Finsku, spuštění bitcoinů LocalBitcoins umožňuje mimoburzovní obchodování s bitcoiny a altcoiny výměnou za místní měnu. Platební metody a směnné kurzy jsou uvedeny na webu. Jak můžete vidět z níže, ceny se značně liší v důsledku různých sil nabídky a poptávky.

OTC - prodejci LocalBitcoin s různými nabídkami

Prodejci LocalBitcoin s různými nabídkami

Porovnejte to s burzami, které uvádějí nejnovější obchodní cenu a dávají vám představu o tom, co byste za svou kryptoměnu měli platit. LocalBitcoins dále poskytuje službu úschovy, takže můžete obchodovat s klidem.

Spotřebitel spotřebiteli

Nic vám nebrání v nákupu a prodeji kryptoměny přímo vašemu sousedovi. Většina lidí tímto způsobem krypto nerozumí ani jej nepoužívá, protože to není bezprostředně nutné. Ale na místech, jako je Venezuela a Zimbabwe, je výměna kryptoměny přes přepážku používána k udržení malých ekonomik v chodu kvůli tomu, že vláda zničila jejich ekonomiku hyperinflovanou papírovou měnou.

Jak vydělat peníze OTC

Arbitráž

Arbitráž je proces nákupu / prodeje produktu nebo služby na jednom místě a následného prodeje / nákupu zpět na jiném místě za lepší cenu, aby se zajistil zisk. Ve většině případů se to děje prakticky, ale není neobvyklé, že obchodníci s lstivými arbitrážemi nesou velké množství peněz do jiných zemí, aby tyto rozdíly vydělali.

Vaším prvním přístavem by bylo sledovat směnné kanály, abyste získali představu o tom, jak se ceny obchodují. Poté můžete na burze vyzvednout nějaké kryptoměny levně nebo některou z výše zmíněných metod. Prodej přes AirSwap nebo LocalBitcoins za lepší cenu by byl pravděpodobně váš poslední krok. Arbitráž kryptoměn je poměrně pokročilá a na volatilních trzích, jako je krypto, opravdu potřebujete vědět, co děláte.

Rizika pro a proti

Zcela otevřené tržiště

V nejpřísnějším slova smyslu OTC znamená, že můžete obchodovat na zcela otevřeném trhu. Ve skutečnosti byste mohli prodat x množství etherea za y množství bitcoinů a neměli byste být nikde blízko aktuální ceně (ETHBTC) nalezené na jakékoli hlavní burze.

OTC - Frenzied pit obchodníci na centralizovaném burzovním dně.

Zběsilí obchodníci s jámami na centralizovaném burzovním dně. S laskavým svolením Loren Friedman

To může být buď dobrá, nebo špatná věc, v závislosti na vašem úhlu pohledu. Zcela otevřené tržiště umožňuje volný tok obchodu mezi stranami, aniž by do procesu zasahovali prostředníci.

Nevýhodou je však vyšší stupeň podvodu a cenová nekonzistence. Je mnohem snazší být ošizen.

Nařízení & Právní obavy

Je zřejmé, že obchodování s jakýmikoli finančními nástroji upoutá pozornost orgánů. Tam, kde je možné dosáhnout zisku, se bude dívat velký bratr. Protože OTC obchodování poskytuje možnost vyhnout se oficiálním záznamům, je důležité znát rizika spojená s touto cestou.

Novodobé předpisy mají sklon upřednostňovat bohaté (lidi a korporace), protože pouze ti bohatí si mohou dovolit kotovat na některých burzách. V mnoha případech mohou investovat do jiných společností / projektů pouze investoři s vysokou čistou hodnotou (tzv. „Akreditovaní“). Kryptoměna je pohyb zdola, jehož cílem je vyrovnat hrací pole.

V tom všem máme poněkud patovou situaci. Na jedné straně jsou regulační orgány neobjektivní a starají se o bohaté a na druhé OTC obchodníci zprostředkovávají obchody bezohledně, aniž by se myslelo na bezpečné investování. Je třeba najít zdravou střední cestu.

Likvidita

Likvidita označuje, jak snadno můžete svou kryptoměnu koupit nebo prodat. Bitcoin je považován za nejlikvidnější kryptoměnu na světě kvůli vysoké poptávce a tedy vysoké frekvenci obchodování. Podívejte se na tržní kapitalizaci bitcoinů na našem krypto trackeru. Jak vidíte, kapitálové toky do bitcoinů daleko předčily jakoukoli jinou kryptoměnu.

Nebudete mít problém s nákupem nebo prodejem bitcoinů, ale v současném boomu ICO budete téměř jistě mít problémy s obchodováním s altcoiny s nízkou likviditou. Ethereum má rychle sledovanou tvorbu kryptoměn, a proto nikdy nebylo snazší vytvořit to, co je zábavně známé jako „shitcoin“. Zachytit některé obvykle není problém. Zbavit se jich však může být skutečná noční můra. Nákup nelikvidních kryptoměn přes přepážku je riskantní.

Bezpečnost

Hlavní výhodou online burz je úroveň anonymity a rychlé obchodování. Nést v hotovosti pár tisíc dolarů na výměnu za krypto není pravděpodobně nejchytřejší nápad. O lidech se stále vědělo, že to stejně dělají. Pokud plánujete obchodovat s fyzickým zbožím a / nebo měnou, použijte zdravý rozum.

Zavírací zvon

Lidé vyjednávali od úsvitu lidstva. Pokus o získání nejlepší ceny za produkt nebo službu je možná jen povahou lidské šelmy. Over-the-counter může znamenat decentralizovaný mezinárodní trh nebo jednoduše uzavřít dohodu se svým sousedem.

V krypto kontextu, pokud to již nebyl druh zážitku z divokého západu, se objevují OTC služby, které poskytují nevyzkoušené příležitosti podnikatelským obchodníkům / ženám, makléřům, obchodníkům, investorům i snílkům. V zaprášených digitálních městech na nové hranici lze nalézt úžasné výhodné nabídky, zatímco ostatní se zhoršují. Kam se dostanete??

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me