Co je to Stellite (XTL)?

Stellite je projekt kryptoměny zaměřený na soukromí, jehož cílem je zlepšit funkčnost Proof-of-Work. Pojďme se ponořit do všech podrobností o poslání projektu, peněžence Stellite, technických funkcích a případech možného použití.

Stellite Project Mission

Hlavním cílem společnosti Stellite je vyřešit problémy, které ovlivnily tradiční mince Proof-of-Work (tj. Bitcoin, Ethereum a další). Podle dokument o projektu, důvěryhodné uzly a kolegové s pevným kódem vytvářejí chyby zabezpečení. Například kdykoli hacker získá přístup k uzlu, často to představuje dlouhodobý problém při vytváření budoucích uzlů.

Tyto a další typy blockchainových hacků zase odrazují od potenciálního přijetí uživatelem. K vyřešení tohoto problému Stellite navrhla inovativní řešení. Jeho blockchain používá IPFS jako typ trvalého úložiště seznamu uzlů a ZeroNet jako dynamické rozhraní tohoto trvalého úložiště.

V důsledku těchto a dalších technických vylepšení plánuje Stellite poskytnout řešení pro skutečnou těžbu na všech zařízeních (tj. Smartphonech, inteligentních televizorech atd.). Tento typ těžby je v přímém kontrastu se stávajícími formami mobilní těžby populárních kryptoměn na trhu, které jsou většinou pouze simulacemi.

Loga pro IPFS, ZeroNet a Stellite

Stellite kombinuje technologie IPFS a ZeroNet a vytváří decentralizovanou síť odolnou vůči cenzuře.

A co Stellite ICO?

Na rozdíl od drtivé většiny kryptoměn na trhu Stellite neprováděla ICO nebo dokonce předprodej. Místo toho 0,6% z celkové zásoby mincí (126 milionů XTL) byl předem vytěžen. Mimo předminování byly zamčené nulové mince. Po přečtení webových stránek projektu a whitepaper není jasné, proč neexistovalo ICO. Není ani jasné, odkud pochází financování rozvoje projektu.

Stellite peněženka

K dispozici jsou peněženky GUI (Graphical User Interface) a CLI (Command Line Interface) pro Windows, Mac a Linux. dodatečně, Aplikace Cheddur, mobilní peněženka dostupná pro iOS i Android, má integrovanou peněženku Stellite. Podrobné pokyny k instalaci pro každý typ peněženky Stellite naleznete zde.

Ukázkový obrázek Stellite Wallet

Uživatelé mají přístup k peněženkám Stellite na různých zařízeních.

Funkce ochrany osobních údajů

Další důležitou vlastností Stellite je jeho schopnost usnadnit nevystopovatelné platby. K tomu protokol využívá Algoritmus CryptoNote, důležitá součást populárních soukromých coinů jako Monero a Bytecoin.

Algoritmus CryptoNote od společnosti Stellite eliminuje možnost sledování plateb automatickým vytvářením několika jedinečných jednorázových klíčů odvozených z jednoho veřejného klíče pro každou platbu P2P.

Projekt to provádí úpravou známého výměnného protokolu Diffie-Hellman. Tento protokol původně umožňoval dvěma stranám vyrábět společný tajný klíč odvozený z jejich veřejných klíčů. U Stellite odesílatel používá veřejnou adresu příjemce a náhodná data k výpočtu jednorázového klíče pro každou platbu.

Potvrzení a propustnost

Propustnost je jedním z největších problémů, které mnoho blockchainových projektů doufá vyřešit. Kdykoli chce odesílatel poslat finanční prostředky, musí příjemce obvykle čekat různou dobu, od několika sekund až po mnoho hodin. Toto zpoždění je způsobeno skutečností, že přidání každé transakce do bloků trvá nějakou dobu. Aby platby blockchainu a kryptoměny získaly tradiční přijetí, jsou zapotřebí vyšší rychlosti transakcí. Potenciálním řešením Stellite pro propustnost je vytvoření vlastního systému v místě prodeje, který funguje s mobilními peněženkami.

Díky této technologii mohou obchodníci (aka příjemci) přijímat platby s nulovým potvrzením. Kromě toho si každý příjemce může přizpůsobit počet potřebných potvrzení. Díky nabídce této funkce může být Stellite schopen zajistit jak vysokou bezpečnost, tak propustnost. To je obzvláště důležité, protože mnoho mincí na ochranu osobních údajů má tendenci mít delší dobu dokončení transakce než mince, které nemají soukromí.

Přesto není k dispozici mnoho informací o počtu transakcí za sekundu, které je Stellite schopna zpracovat. Bylo by také zajímavé vidět statistický rozpis toho, kolik potvrzení uživatelé průměrně přijímají.

Stellite také zjednodušuje používání uzlů prostřednictvím aplikace s názvem StellitePay, která před připojením k síti používá jeden server (podobně jako centralizovaná burza). Účelem této aplikace je podpořit možnost přijetí uživatele pro začínající uživatele, kteří by jinak nechtěli podstoupit proces nastavení uzlu.

Obrázek průzkumníka bloků Stellite

Stellite umožňuje uživatelům prohlížet si aktuální informace o transakcích prostřednictvím vlastního průzkumníka bloků.

Odpor ASIC

Projektový tým Stellite také bere debatu ASIC vs. non-ASIC vážně. Jak je vidět u bitcoinů (BTC) a dalších kryptoměn vhodných pro ASIC, centralizovaná těžba může mít velký vliv na distribuci mincí. Aby bylo možné vyřešit těžařské dilema ASIC, Stellite mírně mění svůj PoW algoritmus (CryptonightV7) v pravidelných upgradech protokolu / hard forcích. Je to proto, že soupravy ASIC jsou určeny k použití pouze pro jednu konkrétní funkci. Tím, že se rozhodne tímto rozhodnutím, Stellite pracuje na tom, aby poskytoval těžařům CPU a GPU stejnou šanci na výdělky XTL.

Plán týmu a budoucnosti

Tým Stellite se skládá z deseti lidí, z nichž osm je jádrovými členy.

Stellite nabízí bezplatný software s otevřeným zdrojovým kódem, který lze prohlížet stránka projektu Github. To umožňuje technicky zdatným uživatelům pochopit, jak projekt pokračuje. Podle webových stránek projektu dosáhla Stellite významného pokroku v Q1 a Q2 2018. Mezi úspěchy patří výpisy výměn, nový algoritmus obtížnosti, peněženka GUI, GUI miner a mnoho dalšího.

Většina klíčových funkcí projektu je však stále ve vývoji. Od 13. září 2018 není jasné, kdy má projekt dokončit několik klíčových funkcí. Seznam nedokončených funkcí zahrnuje StellitePay, inteligentní mobilní těžbu, ZeroNet & IPFS a další úkoly v oblasti designu, marketingu a rozvoje podnikání.

Fotografie členů týmu Stellite

Tento projekt má osm hlavních členů týmu.

Výměny

Ke dni 13. září 2018 je Stellite kotována na nejméně čtyřech burzách: CREX24, Bisq, TradeOgre a CMC. Budoucí plány výměny cenných papírů nejsou známy. Ve smyslu objem směny, statistiky z CoinGecko ukazují, že TradeOgre v současné době hraje největší roli na více než 90% pro obchodování XTL / BTC a kolem 7,5% pro obchodování XTL / LTC. Mezitím je CREX24 na něco málo přes 2% pro XTL / BTC.

Možné případy použití a závěr

Pro každého, kdo chce snadno těžit kryptoměnu, je Stellite projekt, na který si musíte dát pozor. I když projekt již nabízí funkce, které tento proces zjednodušují, většina inovací, které společnost Stellite slibuje nabídnout, stále probíhá. Je také důležité si uvědomit, že tým Stellite je zjevně odhodlán dodržovat svůj rovnostářský algoritmus Proof-of-Work a má pevný postoj k ASIC-rezistenci. To znamená, že těžaři se nemusí starat o nákup nejmodernější těžební soupravy s možností zastarání přes noc.

Pro uživatele kryptoměny, kteří chtějí využít minci ochrany osobních údajů, ale nechtějí nepříjemnosti v pomalém čase dokončení transakce, může Stellite nabídnout dobrou volbu. Je pravda, že není k dispozici mnoho informací o tom, jak dobře funguje technologie nulového potvrzení transakce ve skutečném světě. Pouhá skutečnost, že Stellite je schopen poskytnout tuto možnost a zároveň využívá osvědčený algoritmus ochrany osobních údajů, je slibným znamením.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me