Chcete tedy těžit dogecoiny. Dobrou zprávou je, že jste na správném místě, abyste mohli začít těžit nejúspěšnější meme mince dostupné lidstvu.

Vítejte v komunitě, která odeslala Jamajská bobová dráha tým na olympiádu 2014 pomohl přinést čistou vodu do vzdálené africké vesnice a sponzoroval ovladač NASCAR na Talladega Superspeedway – a to vše pod záštitou pamětní japonské Shiba Inu.

Poznámka redakce: Tato recenze těžby dogecoinů byla původně publikována v listopadu 2018. Od té doby byla aktualizována, aby odrážela nové informace a aktualizace trhu. Podrobnější analýzu najdete v našem průvodci dogecoiny.

Dogecoin: velmi krátká historie

Dogecoin založil Jackson Palmer s pomocí Billyho Markuse. Ale říci založeno je trochu zavádějící, protože Dogecoin začal jako vtip, parodie na měsíc pronásledující krypto komunity.

Dogecoin, vtip, zahájil Jackson Palmer zpočátku na Twitteru a později jako web, který vytvořil. Kryptoměna Dogecoin byla vydána v roce 2013 Palmerem a Billy Markusem s nadějí, že budou kryptoměny trochu zábavnější a přístupnější.

V minulosti byl Doge zvyklý na crowdfunding charitativních darů a financování sportovních sponzorství. V poslední době kryptoměna roste v přijímání obchodníků a nalézá lepší případy využití i mimo energickou dogecoinovou komunitu.

Co je tedy dogecoin? Je to zábavný altcoin / komunita / mem, někdy v hodnotě přes miliardu dolarů.

Úvod do těžby dogecoinů

Zde je několik základních podrobností dogecoinu ve srovnání s jinými kryptoměnami, jako jsou bitcoiny a litecoiny. Upozorňujeme, že litecoiny i dogecoiny používají hashovací algoritmy Scrypt. Tato podobnost umožnila sloučenou těžbu mezi oběma mincemi a umožňuje současné těžení dogecoinů a litecoinů. Je to jako dostat dva za cenu jednoho.

Od 25. října 2018 (*) coinwarz.com (**) onchainfx.com

Existují dva přístupy k těžbě dogecoinů. Za prvé, můžete sólo těžit, což znamená, že sami poskytujete hashovací sílu a jste jediným dobrodincem při potvrzování bloků. Sólová těžba je často velmi obtížná v malém měřítku zisková a je nejvhodnější pro větší operace. Pokud nehrajete, v takovém případě si hrajte, ale očekávejte ztrátu.

Měli byste také vědět, že existuje myšlenka, která říká, že sólová těžba dogecoinů je mrtvý. Závěrem je, že litecoinoví těžaři ASIC nafoukli hashovací rychlost při těžbě dogecoinů tak vysoko, že odměny jsou častěji nepřímým výsledkem sloučení těžby litecoinů a ne přímé těžby dogecoinů.

Společná těžba, pro nováčka horníka je lepší přístup, pokud hledáte vyšší návratnost svých investic. Pooled mining je společné úsilí mezi členy, kteří přispívají svou hashovací silou. Blokové odměny jsou mezi členy proporcionálně sdíleny, když je blok potvrzen.

Když začínáte, měli byste se připojit k dogecoinovému těžebnímu fondu. Konkurence je tvrdá a existuje nějaká vážná hashovací síla, včetně ASIC. Sloučená těžba ziskovějších litecoinů ASIC znamená, že část této hashovací síly se používá také v síti Doge. Sdružování mírného množství hashovací síly vám může dát schopnost soutěžit o bloky i proti větším těžebním operacím. Koneckonců, „penny, penny vydělá dolar.“

Co budete potřebovat, abyste mohli začít těžit dogecoiny

Než budete moci zahájit těžbu a následně ji nechat pršet Doge, budete k tomu potřebovat několik věcí.

 • Hardware. Pro začátek bude stačit jakýkoli systém Windows, Mac OS nebo Linux. Základní stroje je skvělé experimentovat, ale změna měřítka bude vyžadovat vážnější hardware, včetně GPU a ASIC.
 • Software. Software se může lišit v závislosti na vašem operačním systému a hardwaru. Zde je několik příkladů.
 • Dogecoin peněženka. Budete muset někam poslat vytěženého Dóže.
 • V tomto okamžiku byste mohli skočit na těžbu, ale pamatujte, že jít sami a těžit sólo Dogecoin je opravdu složité vydělat zisk, zvláště ten, který stojí za váš čas. Místo toho se připojte k dogecoinovému těžebnímu fondu a využijte výhod této sladké sladké synergie.

  • Těžařské bazény. Budete potřebovat fond, který podporuje těžbu Scrypt, zde je několik dobrých, které vám pomohou začít.
  • Prohashing: Těžařské bazény X11, Equihash, SHA-256 a Scrypt.
  • Multipool: Podporuje sloučenou těžbu litecoinů a dogecoinů.
 • Profesionální tip: Pokud je zde vaší absolutní koncovkou dogecoin, zvažte těžbu dalších mincí Scrypt a jejich prodej za dogecoin. Můžete si zapsat více dogeů s menší hashovací silou.
 • Těžba dogecoinů v Prohashingu

  Pohled na řídicí panel horníků Prohashing

  Alternativně dogecoinová těžba v cloudu

  Existuje těžší metoda těžby dogecoinů a to je cloudová těžba. Tento praktický přístup vám umožní víceméně jen koupit těžební operaci. Nic nevlastníte, místo toho si hardware pronajmete ve větším datovém centru. Provozují těžbu za vás a berou jejich výřezy a také vám obvykle účtují elektřinu.

  Cloudová těžba může být silnou volbou pro kohokoli, kdo nehledá závazek k hardwaru nebo má zájem o správu těžby. Cloudová těžba však může být riskantní, protože většina smluv je časově uzamčena. To znamená, pokud si vezmete smlouvu na těžbu dogecoinů na jeden rok od cloudového horníka a cena doge klesne pod cenu těžby a elektřiny, jsem si jistý, že na to přijdete, ale vaše návratnost investic může zasáhnout.

  Ve skutečnosti se cloudová těžba Scrypt nedávno stala hitem a to zahrnuje dogecoin. Nejlepší cloudové těžební služby jako Těžba Genesis a Eobot mít mnohem méně kontraktů na těžbu Scrypt, pokud vůbec nějaké jsou.

  Existují také hašovací trhy s energií Nicehash, kde stále můžete získat smlouvy o těžbě Scrypt. NiceHash se mírně liší od ostatních cloudových těžebních fondů, protože spojuje hashovací sílu s kupujícími. Hashovací síla na prodej není od jedné těžební společnosti, ale od mnoha prodejců ad hoc. Skvělý systém, ale o něco tvrdší, než zvládnete nabídky a ceny.

  Můžete získat úroky ze svého dogecoinu??

  V současné době neexistují žádné úrokové účty kryptoměny, které by nabízely úroky z dogecoinových vkladů. Vzhledem k tomu, že se prostor účtu úrokových kryptoměn rozšiřuje o další aktiva, není zcela mimo logický rozsah myšlenek, že společnost jako BlockFi nebo Celsius může přidat dogecoin. Volatilita aktiva však v tomto ohledu nemusí fungovat v jeho prospěch.

  Závěr o dogecoinové těžbě

  Nakonec bude těžba dogecoinu se ziskem obtížná, možná, ale obtížná. Dogecoin však nikdy nebyl o penězích ani o ziscích, přestože měl hodnotu milionů. Je to otevřená a vstřícná komunita krypto nadšenců, kteří se chtějí učit a sdílet.

  Takže v duchu komunity je těžba dogecoinu přístupným způsobem, jak se dostat na kryptografickou scénu. S novými, cenově dostupnějšími možnostmi těžby, jako jsou například těžaři USB Scrypt ASIC, jsou překážky v zapojení nižší než kdykoli předtím.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me