Co je QLC Chain (Qlink)?

QLC Chain buduje platformu pro distribuovanou telekomunikaci. Místo přijímání vaší telefonní služby od poskytovatele bezdrátových služeb si společnost QLC Chain představuje systém, kde kupujete připojení od svých kolegů. To by mohlo znamenat pronajmout přístup k Wi-Fi někoho jiného, ​​přijímat mobilní signál ze základnové stanice v domácnosti někoho jiného nebo prodat nevyužitá data od vašeho bezdrátového operátora jiným uživatelům.

Obecněji řečeno, projekt se týká budování infrastruktury typu Network-as-a-Service, která implementuje inteligentní smlouvy pro usnadnění síťových funkcí, funkcí a dApps.

Projekt vychází z Číny a je postaven na blockchainu NEO. V loňském roce získal počáteční ICO více než 19 milionů dolarů. Od té doby spustila mobilní aplikaci pro sdílení přístupu wifi a VPN. Později v tomto roce Qlink doufá, že zahájí provoz své mainnetu.

Problém s dnešním Telecomem

Poskytovatelé telekomunikací utrácejí spoustu peněz instalací infrastruktury pro danou oblast služeb. Instalace mobilních věží a telefonních linek není levná. To platí zejména ve velkých oblastech, ve velkých městech nebo při pokusech o propojení venkovských komunit. Z tohoto důvodu se poskytovatelé telekomunikačních služeb chtějí ujistit, že z počáteční investice vydělají.

Tyto společnosti se staly notoricky známými tím, že jsou nepružné, drahé a monopolní. Často požádají obce o exkluzivní přístup ke svým občanům, aby se vyhnuli konkurenci a umožnili vyšší ceny. Alespoň ve Spojených státech jsou víceleté smlouvy s vaším poskytovatelem služeb součástí normy. Bez mnoha možností může mít pocit, že jste uzamčeni.

Jak funguje QLC Chain

Cílem QLC Chain / Qlink je řešit tyto problémy decentralizací telekomunikačního a konektivního trhu. Myšlenkou společnosti Qlink je, že každý může provozovat malou základnovou stanici ze svého domova, která poskytuje celulární službu do okolí. Když uživatel Qlink používá základnovou stanici k připojení, malá část jejich platby jde operátorovi základnové stanice.

Kromě toho může kdokoli na platformě nabídnout své wifi připojení. Uživatel by mohl platit za časově omezený přístup k vaší Wi-Fi a chytré smlouvy společnosti Qlink by spravovaly připojení a platby. Z tohoto důvodu můžete prodat přístup k jakékoli ze svých telekomunikačních služeb. Jedním z případů použití, které Qlink navrhuje, je prodej vašich nepoužívaných SMS podnikovým společnostem, aby mohly svým zákazníkům posílat SMS.

Platforma také integruje inzerenty, kteří mohou platit za přidání svého obsahu do sítě Qlink. Když si spotřebitel prohlédne tento obsah, bude za údaje, které spotřebitel použil, účtovat inzerentovi spíše než spotřebiteli.

Telekomunikační společnosti samozřejmě patří mezi největší a nejmocnější na světě. Interinterpretace telekomunikačního průmyslu je obrovskou výzvou. Plán společnosti Qlink do určité míry vyžaduje, aby telekomunikační společnosti přistoupily k této decentralizaci, a může být naivní očekávat, že bude společnost Qlink úspěšná. Vývojáři společnosti Qlink nicméně vytvářejí důležité technologie pro připojení hardwaru, konektivity a blockchainu.

Dvouřetězcová architektura

Decentralizovaná telekomunikační síť vyžaduje registr pro všechna zařízení a uživatele. Potřebuje také kapacitu pro transakci a sdílení informací mezi těmito uživateli a zařízeními. K usnadnění těchto interakcí používá Qlink řešení s duálním řetězcem.

Dvouřetězcová architektura Qlink

První řetězec je veřejný řetězec postavený na NEO. Veřejný řetězec bude obsahovat všechny informace o digitální identitě a registraci aktiv. Bude moci tyto informace sdílet se zúčastněnými stranami prostřednictvím bran (např. Telekomunikačních dopravců). NEO využívá delegovaný byzantský tolerantní konsenzus k rychlému zpracování tisíců transakcí s konečnou platností.

Druhý řetězec je patentovaný řetězec. Zpracovává transakce a data mezi uživateli a vlastníky aktiv (např. Údaje o fakturaci a využití). Je to také základ pro inteligentní smlouvy, které řídí vztahy v síti. Tento proprietární řetězec bude používat model konsensu sázky / důkazu práce známý jako Proof of Shannon. Důkaz o Shannonovi se stále vyvíjí a testuje platnost.

Oba řetězce budou samozřejmě potřebovat kapacitu napříč řetězci, aby poskytly integrované řešení. Oba budou založeny na protokolech NEO. O této architektuře napříč řetězci však zatím není mnoho informací, protože vývoj stále probíhá.

Brány Qlink

Společnost Qlink nemá žádné iluze o tom, že by nahradila telekomunikační obry hned nebo dohromady. Infrastruktura, kterou vybudovali, je příliš cenná a zásadní. Bílá kniha místo toho navrhuje systém, pomocí kterého se současné telekomunikační společnosti mohou účastnit distribuovaného trhu společnosti Qlink. Tito operátoři mohou poskytovat aktiva a služby přímo uživatelům Qlink prostřednictvím bran, které se spojují s veřejným blockchainem.

Odtamtud si uživatelé mohou vybrat, od koho mají své služby využívat. Jakmile si chytré smlouvy vyberou poskytovatele, stanoví podmínky a servisní smlouvu pro novou smlouvu. Stejné inteligentní smlouvy automatizují platby a zajišťují provozuschopnost služby.

Otázkou je, proč by se telekomunikační giganti účastnili plánu Qlink? Ze současného systému vydělávají spoustu peněz. Nový protokol může být efektivnější a podporovat otevřený trh. Je však těžké si představit, že se telekomunikační společnosti účastní nebo umožňují účast svým zákazníkům. To je jedna otázka, na kterou Qlink ve svých materiálech adekvátně neodpověděl.

Obchodní model

Existuje několik způsobů, jak mohou uživatelé vydělat peníze v síti Qlink. Každý z nich je závislý na nabídce a poptávce ostatních uživatelů Qlink ve vaší oblasti.

První je sdílení wifi a tato funkce je aktuálně v testnetu. V zásadě si můžete pronajmout wifi jiným uživatelům výměnou za QLC. Uveďte svou wifi v aplikaci a o zbytek se postarají chytré smlouvy. Budou spravovat připojení a zajistí, že dostanete zaplaceno. Můžete nastavit limity pro uživatele a jak dlouho mohou ostatní přistupovat k vaší wifi.

Podobné věci můžete dělat se sdílením nevyužitých mobilních dat nebo vytvořením hotspotu. Nevyužité SMS můžete navíc prodat podnikovým zákazníkům, kteří chtějí svým klientům posílat SMS. Tyto další funkce ještě nejsou implementovány a uvidíme, jak efektivní budou. Alespoň ve Spojených státech, kde jsou neomezené SMS a neomezená data stále běžnější, nemusí tyto nabídky dělat rozdíl.

Aplikace WinQ

Společnost Qlink vydala na začátku tohoto roku aplikaci s názvem WinQ, která je k dispozici na Google Play. Patří mezi první mobilní aplikace, které se integrují do blockchainu NEO. V současné době aplikace funguje na testnet. Pokud vlastníte skutečné QLC, nepokoušejte se je používat v aplikaci nebo na testnet. Odeslání tokenů v síti na adresy testnet povede ke ztrátě finančních prostředků.

aplikace winq

WinQ dApp umožňuje uživatelům registrovat své statusy wifi a VPN jako síťová aktiva. Tyto záznamy jdou na blockchain NEO a stávají se součástí servisní sítě. Pomocí WinQ mohou uživatelé vydělat QLC za sdílení jejich wifi. Část prostředků získaných v síti testnet se při spuštění převede na prostředky sítě mainnet.

Mobilní aplikace také obsahuje vloženou peněženku. Je to jednotné místo pro odesílání a přijímání QLC. Umožňuje vám také dobít QLC pomocí NEO fondů. V blízké budoucnosti bude k dispozici desktopová aplikace s podobnými funkcemi a funkcemi jako mobilní aplikace.

Základní stanice Qlink

Kdokoli může provozovat základnovou stanici Qlink, která zvyšuje signál buňky od poskytovatelů. Základnová stanice je hardware, který tvoří dvě zařízení v jednom. První je poskytovatel signálu LTE-U, který tvoří základ mobilní sítě společnosti Qlink. Základnová stanice je také zařízení pro těžbu protokolů, které se může podílet na shodě blockchainu o důkazu kůlu.

Vizí je, aby lidé z celého světa vlastnili a provozovali základnové stanice, sdíleli signál a v některých oblastech nahradili starý systém služby věžových buněk..

Token QLC

Token QLC je standardní token NEP-5 založený na NEO. Bude to způsob platby za transakce v rámci tržiště. Transakce, které používají QLC, budou provedeny okamžitě na blockchainu.

Qlink bude také podporovat fiat měny pro použití mezi poskytovateli telekomunikací a inzerenty. To má usnadnit přechod poskytovatelů služeb na krypto. Transakce Fiat budou zpracovány tradičním způsobem, mimo řetězec.

ICO & Trendy na trhu

Společnost Qlink zahájila úspěšné ICO v prosinci 2017 a získala 19,3 milionu dolarů. Pokud jste koupili ICO, zdvojnásobili byste svou investici do šesti měsíců. ICO přijalo pouze NEO a vydalo žeton NEP-5.

Po ICO se QLC vyšplhalo spolu se zbytkem trhu s kryptoměnami v lednu 2018, než pokleslo během medvědího trhu. Koncem března a začátkem dubna došlo k několika výkyvům a potenciálním pumpám. Od té doby nyní vykazuje stabilní vzestupný trend.

Jak koupit Qlink / QLC Chain (QLC)

QLC je k dispozici v obchodních párech s BTC, ETH a NEO. Najdete jej na následujících hlavních burzách:

  • Binance
  • Gate.io
  • Kucoin

Jak ukládat řetězec Qlink / QLC (QLC)

QLC je token NEP-5, takže jej můžete uložit kamkoli, kde můžete uložit NEO. Pravděpodobně nejoblíbenější možností je softwarová peněženka Neon. Pro větší bezpečnost zvažte hardwarovou peněženku, jako je Ledger Nano S..

Pokud se vám nedaří vidět QLC ve vaší peněžence, můžete pomocí Neotracker.io vyhledat adresu smlouvy QLC a vyhledat pomocí svého klíče zůstatek tokenu.

tým

tým qlink

Qlink pochází z týmu starších vývojářů softwaru se sídlem v Číně. Podívejte se na Github a podívejte se, jak jejich práce postupuje.

qlink další tým

Po obchodní stránce má tým hluboké zkušenosti se zkušenostmi s technologickým financováním investičního bankovnictví.

poradci

Poradci společnosti zahrnují rizikového kapitálu a spoluzakladatele společnosti Alibaba.

Závěr

O přijetí a potenciálu tohoto projektu stále existuje spousta otazníků. Je však slibné, že vývojáři tak brzy po ICO dosáhnou pokroku a uvolní skutečný produkt. Pokud projekt naváže správná partnerství a otočí se podle potřeby, mohl by být úspěšný. Cesta proti velkému telekomunikačnímu zařízení však nebude snadná.

Dodatečné zdroje

Oficiální webové stránky

Bílý papír

Subreddit

Střední (blog)

Cvrlikání

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me