Gate.io je méně známá, ale dlouhodobá burza kryptoměn. Gate.io byl zahájen v Číně a je v provozu od roku 2013. Má širokou škálu kryptoměn a nabízených funkcí, stejně jako obchodování s marží. Burza si zakládá na svých bezpečnostních postupech. I když jsou tyto praktiky silnější než mnoho slavnějších výměn, stále existují určité obavy.

V této recenzi pojednáme o následujících tématech:

Klíčová informace

Gate.io je dceřinou společností Gate Technology, Inc. Obchodníci mohou buď používat webová verze nebo mobilní verze, který je k dispozici pro IOS a Android. Aktuálně je na 35. místě v porovnání se všemi ostatními burzami podle údajů z CoinMarketCap.

V současné době jsou k dispozici čtyři trhy: Tether, Bitcoin, Ether a stabilní převod mincí pro různé země. Tato poslední možnost je a portfolio několika různých stabilních mincí, které se zobrazují v místní měně jakékoli země, ze které uživatel operuje. Všechny ostatní mince se obchodují na jednom z těchto čtyř trhů.

Burza se zaměřuje hlavně na asijské a anglicky mluvící zákazníky, pokud jde o jejich dostupné jazyky. Je k dispozici uživatelům z jakékoli země kromě Kanady, USA a Japonska, spolu s některými dalšími menšími zeměmi. Tyto výjimky existují hlavně kvůli regulačním překážkám.

Jak to funguje

Rozhraní burzy je docela podobné jiným burzám, jako je Binance, s rozumně propracovanou funkcí mapování, knih objednávek a záložek historie obchodování.

rozhraní

Uživatelé mohou zadávat limitované objednávky, objednávky cenových podmínek nebo objednávky časových podmínek. Limitní pořadí funguje stejně jako na jakékoli jiné burze. Zadáte cenu, kterou jste ochotni za minci zaplatit, objednávka vstoupí okamžitě do knihy objednávek a pokud cena dosáhne vámi zvolené úrovně, bude vaše objednávka vyplněna. Objednávky cenových podmínek vám umožňují nastavit objednávku, která vstoupí do knihy objednávek, pouze pokud je splněna vámi vybraná cenová podmínka. Objednávky časových podmínek vstupují do knihy objednávek na základě vámi zvoleného časového intervalu. To znamená, že můžete mít objednávky zadané do knihy v nastavených časových intervalech, pokud jste chtěli rozdělit nákup na několik hodin.

typy objednávek

Překvapivě neexistuje žádná možnost tržního příkazu, kdy uživatelé musí sami odpovídat tržní ceně prostřednictvím limitního příkazu. To je jistě omezení.

Poplatky za obchodování

Poplatky jsou celkem přímé. V současné době jsou nulové poplatky za vklad. Poplatky za obchodování pro všechny páry kromě USDT / CNYX mají pevnou sazbu 0,2 procenta. Kromě toho je jediným dalším poplatkem za výběr. Ty se liší podle obchodního páru. Jsou však spíše fixní než procentní, takže se nemění v závislosti na množství mince, kterou vybíráte.

V obchodním páru je také minimální velikost objednávky 10,00 $, kterou musíte vzít v úvahu.

Dostupná krypto aktiva

Rozmanitost a rozsah obchodních párů jsou určitě působivé. V současné době mají v nabídce 266 mincí a 356 odlišných obchodních párů. Z těchto párů jsou prvními třemi EOS / USDT, ETH / USDT a BTC / USDT.

Margin Trading

Na rozdíl od většiny ostatních burz Gate.io nyní nabízí obchodování s marží. Něco, co nedávno představili. Právě teď je k dispozici pouze pro 24 mincí. Maximální pákový efekt, který mohou obchodníci použít, je faktor tři. Pokud byste tedy měli vložit 10 BTC na svůj maržový účet, mohli byste si půjčit dalších 20 BTC, což by vám dalo maržový účet 30 BTC.

Jedná se o velmi užitečnou službu, i když pákový efekt je mnohem nižší než u některých jiných burz, jako je Bitmex. Obchodníci si pro svou marži vybírají z 10, 20 nebo 30denních podmínek. Gate.io zlikviduje vaši pozici, pokud vaše ztráty naruší úrovně, kde za ně již nemůžete platit. V tomto okamžiku burza vyrovná všechny dluhy z vašeho účtu a uzavře všechny otevřené pozice. Poplatky za obchodování jsou stejné pro maržové pozice i pro spotové pozice.

Limity převodu

Limity výběru kolísají podle mince. U standardních účtů mohou uživatelé vybírat až 100 BTC, 3000 ETH nebo 100 000 USDT za den. Je však možné tyto limity zvýšit po předložení dokumentů KYC. Důležité je, že na rozdíl od jiných schvalovacích postupů KYC na jiných burzách to automaticky nevede k vyšším limitům pro výběr plošně. Místo toho musíte poslat e-mail podpoře a požádat o vyšší limit pro konkrétní minci. Momentálně bohužel nejsou k dispozici žádné informace o denních limitech vkladů.

Důvěra společnosti & Pověst

Jednou z polemik kolem Gate.io byly aktivity amerických uživatelů na platformě. Řídící tým dal jasně najevo, že nepodporuje americké uživatele, ani nemá v úmyslu to změnit, mimo jiné kvůli nejasnostem ze strany SEC.

Neexistuje žádná zmínka ani důkaz o tom, že Gate.io je regulován nebo povolen vnitrostátními regulačními orgány z jakékoli země. To je pravděpodobné z velké části proto, že nezpracovávají nekryté měny a bankovní převody. Tento nedostatek souhlasu regulačních orgánů však může narušit důvěryhodnost výměny pro konzervativnější uživatele.

Bezpečnostní opatření

Když uvažujete o zabezpečení jakékoli výměny, existují dvě chyby zabezpečení, na které jako uživatel musíte myslet. Jedním z nich je mechanismus ochrany přihlašovacích údajů a identity uživatele a druhým mechanismus ukládání finančních prostředků na burze.

Naštěstí Gate.io nabízí velmi silnou ochranu účtu. Uživatelé musí nastavit samostatná a odlišná hesla k účtu a fondu a mohou používat dvoufaktorové ověřování, což vždy doporučujeme. K přihlášení se používají hesla k účtu, zatímco heslo k fondu je vyhrazeno výhradně pro vkládání a výběr prostředků.

Pokud jde o zabezpečení fondu, na základě dostupných informací se postupy zdají být přísné. I když omezené množství informací je poněkud znepokojující. Je samozřejmě možné, že je to proto, že nechtějí vystavit své nastavení zabezpečení. Gate.io říká, že pro většinu fondů praktikují offline chlazení. Používají však horké peněženky k uložení dostatečného množství pro financování denních transakcí.

Gate.io měl pozoruhodnou historii robustního zabezpečení a dokázal se vyhnout hackerům. Nedávno však došlo k zděšení po zveřejnění výzkumníky v oblasti malwaru, že hackeři se zaměřovali na uživatele převádějící prostředky do a z burzy. Důležité je, že společnost Gate.io uvedla, že žádní uživatelé neutrpěli ztráty a že pozastavili svůj vztah se službou třetí strany, která byla napadena.

Nedávný zpráva ICORating analyzoval bezpečnost 100 nejlepších burz měřených 24hodinovým objemem. Gate.io se bohužel umístila na 53. místě. I když dosáhl dobrých výsledků v zabezpečení uživatelů a domén, měl velmi špatné zabezpečení webu. Jejich skóre bylo jistě zklamáním. Ve skutečnosti však zaznamenal lepší skóre než jiné vysoce uznávané burzy, jako jsou Bitfinex, Gemini a Bitstamp.

Zákaznická podpora

Uživatelům je k dispozici přiměřená úroveň zákaznických služeb. Jakmile se přihlásíte, můžete buď hovořit s členem podpory v živém chatu, nebo odeslat lístek pro zpožděnou odpověď.

K dispozici je také rozsáhlá zákaznická podpora a komplexní FAQ strana.

Závěr

Gate.io je dobrá burza pro uživatele, kteří chtějí být vystaveni širokému spektru mincí, pravděpodobně využijí obchodování s marží a kteří nechtějí projít rozsáhlým KYC a otevřít si základní účet. Byli tu už několik let a utrpěli jen jeden bezpečnostní strach, což nevedlo ke ztrátě finančních prostředků. Je však jasné, že i když je jeho zabezpečení lepší než mnoho zavedených a prémiových burz, je třeba provést další upgrady. Výměnu budete samozřejmě moci používat, pouze pokud jste ze schválené země.

Užitečné zdroje

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me